Na Tik Toku pojawił się nowy, dziwny trend. Dlaczego ludzie zabierają cebulę pod prysznic?

i

Autor: Pixabay.com

Na Tik Toku pojawił się nowy, dziwny trend. Dlaczego ludzie zabierają cebulę pod prysznic?

2023-02-21 13:31

Tik Tok to portal, który z pewnością oferuje wiele ciekawych materiałów i osobistości. Filmy polityczne, zabawne żarty czy… nietypowe porady. Jedną z nich jest… cebula, a właściwie zabieranie jej do łazienki. Pytanie tylko – po co? Nowy trend podbija Tik Toka!

Czym jest Shower Onion?

Nowy trend podbija właśnie portal Tik Tok. Tym razem internauci oszaleli na punkcie tzw. Shower onions, lub shower onion, czyli „prysznicowych cebul”. Na licznych materiałach wideo twórcy zabierają do łazienki… cebulę. Pytanie – dlaczego?

Wiele osób myśli, że to kolejny, infantylny żart, kiedy widzi setki łazienek wypełnionych cebulami. Tik-tokerzy trzymają je w koszach, pojemnikach czy pod prysznicem. Co ciekawe, nie chodzi tu o szybką przekąskę.

Okazuje się, że warzywa spełniają konkretną rolę i są przedstawiane jako tzw. lifehack. O co chodzi?

Według użytkowników Tik Toka cebula pozwala… redukować nieprzyjemne zapachy w łazience. Warzywo ma działać niczym gąbka i wchłaniać niepożądaną woń, podobnie jak środki chemiczne.

Czy to działa? Nie wiemy. Trudno doszukać się rzetelnych i potwierdzonych informacji naukowych w temacie możliwości pochłaniania zapachów przez cebulę. Warzywo samo w sobie wydziela przecież charakterystyczną woń, której często dosyć trudno się pozbyć.

Wydaje się, że lepszym sposobem na przyjemny zapach w łazience wciąż pozostaje odświeżacz powietrza lub inne, domowe sposoby takie jak kawa, soda oczyszczona czy owoce cytrusowe.

Andrzej Grabowski u Jaruzelskiej o Ferdku Kiepskim: „przyjechał i JAJA SOBIE ROBI”

QUIZ. Najsłynniejsze cytaty z dzieł Szekspira. Co pamiętasz z lektur szkolnych?

Pytanie 1 z 15
Na początek coś łatwego. Z którego dzieła pochodzi cytat: "Być albo nie być! Oto jest pytanie!"?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE