Muzyka dawna na stałe zagości w repertuarze teatru Juliusza Słowackiego w Krakowie

2020-02-13 14:40 db
Muzyka dawna na stałe zagości w repertuarze teatru J. Słowackiego w Krakowie
Autor: wikipedia, Mach240390

Teatr Juliusza Słowackiego poszerza współpracę z Capellą Cracoviensis, która istnieje od ponad 50 lat. Orkiestra do tej pory nie miała stałej siedziby w Krakowie. Teatr zyska za to wspaniałych muzyków.

Wśród propozycji programowych są między innymi komplet symfonii Josepha Haydna, koncerty tematyczne poświęcone arcydziełom muzyki baroku czy wznowienie opery Mozarta. Wystąpią najciekawsze nazwiska międzynarodowej sceny muzyki klasycznej: Jorge Jimenez, Marcin Masecki, Julia Semanzeto czy Sumi Jo.

Koncerty orkiestry wykonującej swój repertuar na instrumentach z epoki i przy użyciu historycznych praktyk wykonawczych, idealnie wpisują się w kontekst oraz atmosferę artystyczną teatru. Obecność Capelli w Teatrze to regularne, niedzielne wieczorne koncerty (o godzinie 18:00) oraz sobotnie przedpołudniowe spotkania w ramach cyklu Capella dla dzieci - mówi Jan Tomasz Adamus dyrektor Capelli Cracoviensis.

Tatr zyska orkiestrę, a orkiestra siedzibę i to taką, która idealnie pasuje do jej repertuaru. Publiczność Teatru Słowackiego ucieszy stała obecność Capelli i możliwość cyklicznego obcowania z muzyką na najwyższym, światowym poziomie - podsumowuje Krzysztof Głuchowski dyrektor Teatru im. J. Słowackiego.