"Muzyczne Mosty" między krakowskimi instytucjami muzyki. Wspólne koncerty w marcu

2021-03-11 13:39
Muzyczne Mosty między krakowskimi instytucjami muzyki. Wspólne koncerty w marcu
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Plakat inicjatywy "Muzycznych Mostów" wystawiony w Filharmonii Krakowskiej.

Międzyinstytucjonalna współpraca zaowocuje koncertami muzyki klasycznej w Krakowie. "Muzyczne Mosty" to wspólny projekt czterech instytucji założycielskich: Filharmonii Krakowskiej, Capelli Cracoviensis, Stowarzyszenia imienia Ludwiga Van Beethovena oraz Akademii Muzycznej w Krakowie. W planach są koncerty poszczególnych instytucji rozpisane do końca marca.

Krakowskich melomanów połączą "Muzyczne Mosty". Tak nazywa się wspólna inicjatywa czterech instytucji kultury, które połączyły siły by wrócić na scenę w obliczu pandemii. Filharmonia Krakowska, Akademia Muzyczna, Fundacja Imienia Beethovena oraz chór Capella Cracoviensis przygotowały na marzec w sumie pięć koncertów. Pierwszy był na początku marca, a kolejny już jutro.

Dwunastego marca pierwszy koncert w odnowionej sali filharmonii Krakowskiej. "Urodziny Telemanna" na historycznych instrumentach zagra zespół instrumentalistów Capelli Cracoviensis - mówi dyrektor Filharmonii Krakowskiej Mateusz Prandota.

Dyrygent Capelli Cracoviensis Jan Tomasz Adamus podkreśla, że w sytuacji pandemii wykonawcy naturalnie szukają powrotu na scenę.

Z oczywistych powodów jedna instytucja nie jest w stanie grać codziennie, w związku z czym połączenie sił jest dobre i dla samej żywotności obiektu jak i po prostu dla różnorodności kalendarza koncertowego - mówi.

Koncerty związane z projektem "Muzyczne Mosty" są rozpisane do końca marca, ale partnerzy są przekonani, że na tym współpraca się nie skończy. 

Dyrekcja Filharmonii zapowiada, że jeśli obostrzenia sanitarne związane z pandemią zostaną zaostrzone, to koncerty będą rejestrowane a potem udostępniane w serwisach streamingowych.

Z założeniami projektu "Muzyczne Mosty" zapoznał się nasz reporter Kuba Paduch:
Rocznica Sierpnia '80 w Szczecinie. Filharmonia z wyjątkową iluminacją
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE