Tauron Arena Kraków

i

Autor: Kuba Kusy

MŚ w siatkówce mężczyzn 2022. Mecze odbędą się w Krakowie? "Jesteśmy otwarci"

2022-04-14 15:43

- Jesteśmy otwarci i będziemy analizować kwestię współorganizowania tej imprezy. Musimy jednak znać więcej szczegółów - powiedział Michał Sobolewski, rzecznik prasowy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie pytany czy miasto jest zainteresowane goszczeniem mistrzostw świata siatkarzy.

Gospodarzem turnieju na przełomie sierpnia i września będą Polska oraz Słowenia. Pierwotnie miał się odbyć w Rosji, ale Międzynarodowa Federacja Siatkówki (FIVB) odebrała jej prawa gospodarza po inwazji na Ukrainę. W Polsce odbędą się m.in. półfinały, finał i mecz o 3. miejsce.

Decyzja o tym, że Polska będzie współgospodarzem mistrzostw świata dopiero zapadła, dlatego za wcześnie mówić, że Kraków będzie jednym ze współgospodarzy. Wiadomo, że nasze miasto organizowało już imprezy siatkarskie na najwyższym poziomie i to naturalne, że jesteśmy wymieniani w gronie kandydatów, ale na razie nie mamy jeszcze żadnej oferty. Na siatkówkę jesteśmy na pewno otwarci i będziemy analizować kwestię współorganizowania tego turnieju. Musimy jednak trochę więcej widzieć i znać więcej szczegółów, żeby z naszej strony mogły paść jakieś konkretne deklaracje – powiedział Sobolewski.

Autem stolicy Małopolski jest z pewnością największa w Polsce hala. Mecze siatkarskie w Tauron Arenie Kraków może oglądać ponad 15 tysięcy kibiców.

Podczas mistrzostw świata w 2014 roku ten obiekt gościł mecze fazy grupowej, a w 2017 i 2021 roku rozgrywano tam spotkania mistrzostw Europy.

W dniach 18-20 sierpnia w Krakowie odbędzie się XIX Memoriał Huberta Jerzego Wagnera z udziałem Polski, Argentyny, Iranu i Serbii, który dla tych zespołów będzie ostatnim sprawdzianem formy przed mistrzostwami świata.

Jarmark wielkanocny na Rynku Głównym w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE