Most na Piastowskiej idzie do przebudowy. Jego zamknięcie się przedłuży

2021-07-29 15:18
Most na Piastowskiej idzie do przebudowy. Jego zamknięcie się przedłuży
Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa Most na Piastowskiej idzie do przebudowy. Jego zamknięcie się przedłuży

Ruch na moście nad Rudawą na ul. Piastowskiej nie zostanie przywrócony na początku sierpnia. Konstrukacja jest w złym stanie i konieczna jest jej przebudowa. Kiedy ruch zostanie więc wznowiony na moście? Sprawdźcie w naszym materiale.

Przypomnijmy, w czerwcu tego roku przeprowadzono remont mostu. Okazało się, że jego stan jest fatalny. A to oznacza, że po zakończeniu obecnych prac, konieczne będą ograniczenia w ruchu. Obcnie trwa przygotowanie projektu nowej organizacji ruchu. Kolejno przez 3 miesiące na moście obowiązywać będzie ruch wahadłowy - do czasu wzmocnienia konstrukcji.

Zgodnie z zaleceniami ekspertów – na obiekcie wprowadzony zostanie ruch wahadłowy dla pojazdów do 3,5 t. Zachowany zostanie przejazd autobusów komunikacji miejskiej. Przygotowanie i wdrożenie tych zmian w organizacji ruchu potrwa około trzech tygodni - czytamy w komunikacie miasta.

Gwałtowna burza pod Sycowem

Ostatecznie most w ciągu ul. Piastowskiej został zakwalifikowany do gruntownej przebudowy – w okresie trzech lat Zarząd Dróg Miasta Krakowa chce zabezpieczyć środki w budżecie oraz przygotować niezbędną dokumentację i pozwolenia.

Obiekt zostanie otwarty na czas przejazdu krakowskiego etapu wyścigu Tour de Pologne – problemem na obiekcie jest obciążenie, a nie nawierzchnia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE