Szczepienia w mobilnych punktach odbywały się w czasie majówki w największych polskich miastach

i

Autor: PAP/Grzegorz Michałowski Szczepienia w mobilnych punktach odbywały się w czasie majówki w największych polskich miastach

Mobilny Punkt Szczepień w Krakowie - 3,5 tysiąca osób zostało zaszczepionych w majowy weekend

2021-05-04 10:06

Mobilny Punkt Szczepień w Krakowie - 3,5 tysiąca osób zostało zaszczepionych w majowy weekend w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę" w mobilnym punkcie szczepień powszechnych zlokalizowanym na Rynku Głównym w Krakowie – podało w poniedziałek wieczorem biuro prasowe wojewody małopolskiego. Jak informuje PAP pierwszego i drugiego dnia wydano po 1,2 tysiąca szczepionek, a trzeciego 1,1 tysiąca.

Mobilny Punkt Szczepień w Krakowie - 3,5 tysiąca osób zostało zaszczepionych w majowy weekend w ramach akcji "Zaszczep się w majówkę". Jak poinformował wojewoda Łukasz Kmita, pierwszego i drugiego dnia szczepień przeciw COVID-19 wydano po 1,2 tysiąca dawek preparatu firmy Johnson&Johnson. W poniedziałek, który był trzecim dniem akcji, preparat przyjęło 1,1 tys. osób. "Były to osoby wyjątkowo zdeterminowane i przekonane o słuszności swoich działań. Nie straszny był im chłód, deszcz i wiatr. Podobnie jak wczoraj także dziś – jeszcze przed otwarciem punktu – na Rynku czekało blisko pół tysiąca osób. Przyszli na krakowski Rynek, bo dokonali słusznego wyboru – wyboru zdrowia i bezpieczeństwa, swojego i swoich bliskich" - relacjonował wojewoda. Jak podaje PAP każdego dnia majówki na Rynku pracowały zespoły szczepiące ze Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, liczące łącznie trzech lekarzy, sześć pielęgniarek i sześciu pracowników administracyjnych. Pomocy udzielali też pracownicy Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego.

CZYTAJ TAKŻE: Drugie już pandemiczne obchody Święta Konstytucji 3 Maja na Placu Matejki w Krakowie

Mobilny Punkt Szczepień w Krakowie – pomagali mundurowi

Nad bezpieczeństwem czuwali żołnierze, strażacy oraz policjanci. Tylko w poniedziałek ze strony wojska i służb zaangażowanych było: 24 żołnierzy (12 z 6. Brygady Powietrznodesantowej i 12 z 11. Małopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej), 14 strażaków Państwowej Straży Pożarnej oraz ośmiu policjantów.

"Dzięki dobrej organizacji udało nam się przeprowadzić tę akcję absolutnie zgodnie z planem. Wszystko przebiegło sprawnie. Wykorzystaliśmy pełny potencjał naszych trzech zespołów szczepiących, które pracowały przez te trzy dni pełną parą" - podsumował Kmita.

Mobilny punkt szczepień na pl bankowym w Warszawie
Sonda
Czy udało ci się zaszczepić w majówkę?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE