Ambulans Fundacji Ronalda McDonalda

i

Autor: Fundacja Ronalda McDonalda

Mobilna klinika pojawi się w Krakowie. Lekarze będą badać dzieci pod kątem nowotworów

2022-06-16 18:16

"NIE nowotworom u dzieci" - to akcja, dzięki której w Krakowie pojawi się mobilna klinika. W niej najmłodsi mieszkańcy miasta będą mogli przebadać się pod opieką rodziców, by sprawdzić swój stan zdrowia pod kątem zmian nowotworowych.

"NIE nowotworom u dzieci" to akcja, którą organizują Fundacja Ronalda McDonalda oraz Fundacja Globalworth. Wcześniej w tym roku mobilna klinika zawitała do Wrocławia i Warszawy. W każdym z tych miast przebadała łącznie około sześciuset dzieci. Teraz przyszedł czas, by przyjrzeć się zdrowiu najmłodszych krakowian.

Takie badania prowadzimy już siedemnaście lat, od 2005 roku, na pokładzie ambulansu, czyli unikalnej, mobilnej stacji medycznej, składającej się z poczekalni, recepcji i dwóch gabinetów lekarskich, wyposażonych w nowoczesny sprzęt diagnostyczny.

QUIZ wiedzy o zdrowiu: Czy potrafisz samodzielnie zdiagnozować chorobę?

Pytanie 1 z 8
Chronicznie bolą cię mięśnie. To oznacza, że cierpisz na:

- mówił Marcin Węc z krakowskiego Domu Ronalda McDonalda, który znajduje się przy Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Takie działania chwali Katarzyna Garus z Kliniki Onkologii i Hematologii tej placówki.

One może nie przynoszą spektakularnych, jeśli chodzi o faktycznie wykrywanie tych nowotworów na miejscu, ale dzięki temu zwiększa się świadomość społeczeństwa, że istnieją takie choroby i należy badać się regularnie.

Akcja "Nie nowotworom u dzieci" odbędzie się w dniach od 20 do 23 czerwca. Choć miejsca na badania już się skończyły, organizatorzy zachęcają wszystkich, by zainteresowali się tematem na własną rękę. Popieramy ten apel.

Bocian na badaniach