Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Znamy finałową dwudziestkę! [LISTA]

2022-11-16 10:18

Młodzieżowe Słowo Roku. W finałowej dwudziestce znalazły się m.in. "rel", "betoniarz", "essa", "krindż" i inne używane przez młodzież wyrażenia. "Nowe słowa lub frazy zyskują popularność dzięki ładunkowi komizmu, ekspresji czy ironii" - mówi prof. Anna Wileczek, przewodnicząca jury plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku. Jakie słowa trafiły do ścisłego finału? Sprawdźcie w naszej galerii.

Młodzieżowe Słowo Roku. Dawniej "śpiulkolot", dzisiaj "krindż"

Młodzieżowe Słowo Roku to plebiscyt organizowany przez Wydawnictwo Naukowe PWN we współpracy z Uniwersytetem Warszawskim. Jego celem jest wyłonienie najbardziej popularnych wśród młodych ludzi słów, określeń lub wyrażeń. W ubiegłym roku na podium znalazły się: "śpiulkolot", "naura" i "twoja stara".

Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Co oznaczają słowa z pierwszej dwudziestki rankingu?

We wtorek, 15 listopada 2022 została zaprezentowana finałowa dwudziestka słów, które zgłoszono do plebiscytu Młodzieżowe Słowo Roku 2022. Jakie słowa trafiły do ścisłego finału? Czy kojarzycie znaczenie "krindża", "essy" czy "UwU"?

Jak dobrze znasz młodzieżowy slang? Sprawdź, rozumiesz najpopularniejsze słowa

Pytanie 1 z 8
Poszliśmy do śpiulkolotu oznacza:
Nie żyje Jerzy Połomski. Jego przeboje nuciła cała Polska.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE