Mistrzowstwo Polski dla weteranów Juvenii. Smoki pokonały w Poznaniu wszystkich rywali do zera

i

Autor: Juvenia Kraków Rugby Mistrzowski zespół tuż po rozgrywkach.

Mistrzowstwo Polski dla weteranów Juvenii. Smoki pokonały w Poznaniu wszystkich rywali do zera

2020-10-05 15:43

Nigdy nie jest za późno na mistrzostwo. Udowodnili to rugbyści drużyny weteranów Juvenii Kraków. Na sobotnich mistrzostwach Polski pokonali wszystkie cztery drużyny swoich przeciwników bez straty punktu zdobywając tym samym najwyższe podium.

Smoki Juvenii Kraków wróciły z Poznania z tytułem mistrzów Polski. Zespół najwyższej kategorii wiekowej, czyli weterani pokonał wszystkich rywali bez straty punktu. Rozegrali cztery mecze z Posnanią, Lechią Gdańsk, Pogonią Siedlce oraz Orkanem Sochaczew. Jak mówi Kapitan krakowskiej drużyny Tomasz Nowak, była ona złożona z zawodników, którzy jedenaście lat temu wygrali brązowy medal polskiej Ekstraligi rugby.

Byliśmy wsparci dwoma kolegami z Francji, z których jeden grał tez u nas przed laty w Juvenii i jeszcze paroma zawodnikami, którzy nie grali z nami jako seniorzy, ale są przy klubie i chcieli nas wesprzeć. Było bardzo miło, graliśmy wszyscy - mówi.

Tak duży sukces drużyny był lekkim zaskoczeniem. Panowie grają w Rugby od wielu lat, ale sobotni skład jest jednak bardzo świeży.

Tak dużą grupą drugi raz spotkaliśmy się teraz, na te mistrzostwa była duża motywacja, ale w mniejszych grupach już uczestniczyliśmy w paru turniejach weteranów. Część z nas grała w reprezentacji Polski weteranów, część w jakichś pomniejszych turniejach, byliśmy u naszych przyjaciół we Francji na turnieju weteranów - mówi Kapitan Tomasz Nowak.

Nowi mistrzowie Polski zamierzają bronić swojego tytułu w kolejnych latach. Chcą pokazać drużynom seniorskim i juniorskim, że mogą ich jeszcze czegoś nauczyć.

Gdy weterani walczyli o mistrzowski tytuł w Poznaniu, w tym samym czasie, w Krakowie rozegrano dwunasty Turniej Obwarzanka dla najmłodszych adeptów rugby. Najmłodsi zawodnicy Juvenii rywalizowali ze swoimi rówieśnikami z Nowej Huty i Częstochowy.

Mistrzostwa Polski w Tenisie Stołowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE