Mieszkania komunalne: ponad 700 rodzin w tym roku dostanie pomoc od gminy

2020-09-15 14:09 db
klucz
Autor: pixabay.com

Już na początku października do nowo wybudowanych bloków komunalnych przy ulicy Zalesie na krakowskim Ruczaju zaczną wprowadzać się mieszkańcy. Do tego dochodzi duża inwestycja przy ulicy Wańkowicza. - Lista oczekujących jest bardzo długa - mówi Bogusław Kośmider zastępca prezydenta miasta.

Osiedle Przyzby-Zalesie to największe osiedle z mieszkaniami komunalnymi w mieście. W drugim etapie zamieszka 178 rodzin. Pierwszy etap zakończył się niespełna dwa lata temu i mieszka tam już ponad sto rodzin.

Tym osobom z list mieszkaniowych i list eksmisyjnych proponujemy otrzymanie takiego mieszkania. Te osoby przychodzą, oglądają i podejmują decyzję. Wtedy podpisujemy z nimi umowę na czas określony. Każda rodzina normalnie płaci czynsz; prąd, gaz, wywóz śmieci. Kolejka osób chętnych do takich mieszkań jest bardzo długa, ale w tym roku oddamy rekordową liczbę mieszkań - mówi Bogusław Kośmider zastępca prezydenta miasta.

Oprócz osiedla przy ulicy Zalesie dla mieszkańców niedługo będzie też dostępne osiedle mieszkań komunalnych przy ulicy Wańkowicza w Nowej Hucie.

Wszystkie lokale, które budujemy są gotowe do zasiedlenia. Są pomalowane ściany, ułożone płytki i panele. Mieszkania są też wyposażone w podstawowe sprzęty - wymienia Jan Machowski z Zarządu Inwestycji Miejskich.

Trwają też prace przy budowie bloku komunalnego przy ulicy Fredry. Tam mieszkania znajdzie 46 rodzin.

Nietypowy klient w krakowskiej Castoramie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.