Przejście Żabiniec

i

Autor: Kuba Kusy

Mieszkańcy Żabińca odetchną z ulgą. Powstanie bezpieczny skrót przy Szpitalu im. Narutowicza

2021-10-18 16:34

Po pięciu latach próśb i licznych interpelacji radnych, mieszkańcy Żabińca zyskają bezpieczne połączenie swojego osiedla z przystankami komunikacyjnymi przy ul. Doktora Twardego i Prądnickiej.

Nowa droga zostanie wytyczona na terenie Szpitala im. Narutowicza. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o bezpiecznym przejściu przy Szpitalu im. Narutowicza:

Pojawi się chodnik, furtka, chodnik jest potrzebny żeby utwardzić ten teren, bo to częściowo trawnik, prace rozpoczną się najprawdopodobniej w połowie listopada - informuje wiceprezydent Andrzej Kulig. 

 Okoliczni mieszkańcy przyznają, że chodnik znacząco ułatwi im życie, bo wydeptana ścieżka jest niebezpieczna i niekomfortowa. 

Będzie bliżej, teraz nie ma żadnego przejścia z Żabińca, tak żeby szybko dojść na tramwaj, to z pewnością będzie duże ułatwienie. Póki jest sucho da się przejść, ale przyjdzie zima, przyjdzie deszcz, będzie błoto, bywa różnie. Problem jest w momencie, gdy pada deszcz. Wtedy to przejście jest tragiczne - mówią. 

Radny Łukasz Wantuch, który wielokrotnie interpelował w tej sprawie uważa, że zaproponowane przez miasto rozwiązanie nie jest do końca zadowalające. Jego zdaniem powinno się zdemontować fragment szpitalnego ogrodzenia i wybrukować istniejącą ścieżkę. 

Cieszę się, ale mam nadzieję, że uda się przekonać miasto do tego rozwiązania, które jest najszybsze, najtańsze i najlepsze. Wystarczy usunąć jedno przęsło ogrodzenia i ułatwiamy dostęp do chodnika, który jest na terenie szpitala i wówczas wszystko jest ok - stwierdza. 

Wiceprezydent Kulig przyznaje, że takie rozwiązanie nie wchodzi w grę, bo nie zgodzi się na nie kolej, taka inwestycja byłaby też dużo droższa, co więcej problemem są również lądujące w szpitalu śmigłowce LPR, których wirniki mogłyby dosłownie zdmuchnąć pieszych z nasypu. 

Poradnik Zdrowie: błędy medyczne, prawa i obowiązki lekarzy oraz pacjentów

Czy prawidłowo dbasz o swoje jelita?

Pytanie 1 z 14
Czy często spożywasz alkohol?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE