Mieszkańcy skawińskich Wielkich Dróg pomogli Szpitalowi im. Babińskiego w Krakowie

2020-05-07 10:15 ws
Mieszkańcy Wielkich Dróg pomogli Szpitalowi im. Babińskiego w Krakowie
Autor: Bartłomiej Szwed

Społeczność skawińskich Wielkich Dróg pomogła Szpitalowi im. Babińskiego w Krakowie. Mieszkańcy i przedsiębiorcy odpowiedzieli na apel Szpitala Klinicznego im. dr. Józefa Babińskiego i zgromadziły środki higieniczne, spożywcze oraz inne potrzebne produkty, w tym ponad 100 litrów płynów do dezynfekcji.

Szpital im. Babińskiego w Krakowie zaapelował o pomoc w zorganizowaniu najpotrzebniejszych towarów, takich jak środki do dezynfekcji oraz higieny, kawa, woda i herbata. Na apel placówki odpowiedzieli mieszkańcy Wielkich Dróg, którzy zadbali o dostarczenie tych rzeczy.

„Nie jest to szpital zakaźny więc pomoc państwa nie dociera tam w pierwszej kolejności” - mówi Bartłomiej Szwed, prezes Stowarzyszenia Nasz Dom – Nasze Wielkie Drogi.

- Do akcji przyłączyły się wszystkie środowiska, które działają na terenie naszego sołectwa: Ochotnicza Straż Pożarna, przedstawiciele Rady Sołeckiej, Rady Rodziców, stowarzyszenia oraz mieszkańcy. Pomocy nie odmówiły również firmy Dragon i Centrum Zakupowe Jan - dodaje.

Społeczność Wielkich Dróg przekazała łącznie ponad 150 litrów wody mineralnej, 100 litrów płynów do dezynfekcji powierzchni, środki higieny osobistej oraz produkty spożywcze. Bartłomiej Szwed ze Stowarzyszenia Nasz Dom - Nasze wielkie Drogi prosi, by inni również poszli za ich przykładem i wspomogli szpitale potrzebujące pomocy.

W Krakowie powstanie ulica Obi Wana-Kenobiego? Posłuchaj materiału Kuby Kusego:
Harcerze w Krakowie szyją maseczki