Mieszkańcy Krowodrzy chcą drugiego psiego wybiegu na terenie Młynówki Królewskiej

2021-01-12 16:08
Mieszkańcy Krowodrzy chcą drugiego psiego wybiegu na terenie Młynówki Królewskiej
Autor: Wikipedia Młynówka Królewska w okolicy Alei Kijowskiej.

Jeden już jest, ale mieszkańcy chcą kolejnego. Powstała petycja aby w centralnej części Młynówki Królewskiej powstał kolejny psi wybieg. Obecnie ma już ponad 500 podpisów. Tekst przygotowały radne dzielnicowe Krowodrzy na wniosek mieszkańców, którzy o takim wybiegu myślą już od lat.

Psi wybieg w centralnej części Młynówki Królewskiej? Tego chcą radne krakowskiej dzielnicy Krowodrza. Przygotowały petycję w tej sprawie, która obecnie już ma ponad 500 podpisów. Jak podkreślają autorki, pomysł takiego wybiegu krąży wśród mieszkańców dzielnicy od dekady. Najnowsza propozycja to teren położony w kwartale między ul. Racławicką a Urzędniczą.

Wskazałyśmy akurat taką działkę, dlatego że jej stan prawny został uregulowany bodajże w listopadzie zeszłego roku. Jest ona duża, więc spokojnie tutaj taki psi wybieg mógłby się zmieścić - mówi współautorka petycji radna Natalia Schmidt-Polończyk.

Zarząd Zieleni Miejskiej przyjrzy się sprawie, gdy tylko petycja formalnie do niego wpłynie. Już teraz jednak urzędnicy widzą pewien problem z lokalizacją. Mianowicie w pobliżu jest plac zabaw.

Nasze obawy na ten moment dotyczą tego na ile interesy zarówno psie jak i dziecięce da się pogodzić w momencie, kiedy będziemy mieli tak blisko oba obiekty. Dzieci, wiadomo, krzyczą i hałasują. To w jakiś sposób niepokoi zwierzęta, a psy też różnie się zachowują - mówi Katarzyna Przyjemska-Grzesik z ZZM.

Autorki petycji podkreślają, że nie upierają się przy wskazanym w petycji miejscu. Dla nich najważniejsze jest żeby wybieg powstał, bo tego chcą mieszkańcy Krowodrzy.

Gdy tylko wniosek trafi formalnie do rąk urzędników miejskiej zieleni ci obiecują, że potraktują sprawę z należytą powagą i zwrócą się do Wydziału Kształtowania Środowiska z pytaniami o możliwości realizacji takiej inwestycji.

Tematem psiego wybiegu w Młynówce Królewskiej zainteresował się nasz reporter Kuba Paduch:
Niektóre psy w schronisku na nowy dom czekają kilka lat
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE