Miasto kupi od UJ tereny pod budowę parku Słona Woda.

2021-09-20 21:34
Słona Woda
Autor: Mapy Google

Ponad 2 mln zł. zapłaci miasto za działki w rejonie ul. Słona Woda, na których powstanie niewielki, niemal dwuhektarowy park. Tereny zostaną odkupione od Collegium Medicum UJ.

Park stanie się częścią tzw. Plant Podgórskich, które połączą siecią alejek tereny zielone na południowym-wschodzie Krakowa - parki Aleksandry, Lilii Wenedy, Jerzmanowskich, rzeczny Drwinka i właśnie Słoną Wodę. Utworzenie parku XXL w tym rejonie to od wielu lat postulat mieszkańców, a także części radnych. 

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o planowanym parku przy ul. Słona Woda w Krakowie:

To rzeczywiście niewiele, ale w przyszłości będą to większe tereny, po uchwaleniu planu miejscowego dla Piasków Wielkich pojawi się furtka do otwarcia rozmów z właścicielami prywatnych działek, które być może chcieliby sprzedać pod zieleń - mówi Kamil Popiela z biura prasowego Urzędu Miasta Krakowa. 

Sęk w tym, że projekt planu zakłada przeznaczenie aż jednej trzeciej tego terenu pod zabudowę mieszkaniową. Miasto wyklucza też utworzenie w tym miejscu użytku ekologicznego, co jest jednym z postulatów grupy radnych.

Ten teren na Piaskach Wielkich od wielu lat jest wskazywany jako potencjalny użytek ekologiczny i zieleń przeznaczona pod ochronę. Niestety zapisy studium nie tylko uniemożliwiają ochronę terenów zielonych, ale również wprowadzają w sąsiedztwie tych terenów wysoką zabudowę. Na stole wciąż jest kilkadziesiąt ha terenów zielonych - wyjaśnia Łukasz Maślona, radny Krakowa dla Mieszkańców. 

Obecnie władze Collegium Medicum UJ czekają na zgodę Prokuratorii Generalnej, której zgoda w przypadku sprzedaży jest wymagana.

Grób zamordowanego na Krupówkach Mateusza W. w Lipnicy Murowanej

Quiz. W tytule filmu brakuje jednego wyrazu. 8/10 to plan minimum!

Pytanie 1 z 10
Pulp...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE