Mecz pożegnalny Jakuba Błaszczykowskiego. Nowe informacje ws. występu piłkarza Wisły Kraków

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express

Sport

Mecz pożegnalny Jakuba Błaszczykowskiego. Nowe informacje ws. występu piłkarza Wisły Kraków

2023-06-06 7:54

Jakub Błaszczykowski wciąż czeka na swój mecz pożegnalny w reprezentacji Polski. Do tej pory kibice dysponowali garstką informacji odnośnie ostatniego występu piłkarza Wisły Kraków w narodowych barwach. Teraz rzecznik prasowy Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakub Kwiatkowski zdradził więcej szczegółów ws. ostatniego meczu Błaszczykowskiego dla reprezentacji Polski.

Mecz pożegnalny Jakuba Błaszczykowskiego. Kiedy się odbędzie?

Czy Jakub Błaszczykowski jeszcze zagra? To pytanie z pewnością zadawało sobie wielu kibiców reprezentacji Polski. „Kuba” to jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej piłki nożnej. W narodowych barwach aktualnie pomocnik Wisły Kraków zadebiutował w 2006 roku. W trakcie występów w kadrze zdobywał dla niej ważne bramki, m.in. podczas finałów EURO 2012 czy EURO 2016. Łącznie Jakub Błaszczykowski rozegrał dla Polski 108 meczów, w których 21 razy pokonywał bramkarzy rywali. Piękna historia napisana przez legendę Borussi Dortmund powoli dobiega końca. Jakub Błaszczykowski ma rozegrać pożegnalny mecz dla reprezentacji Polski w piątek, 16 czerwca. Tego dnia „biało-czerwoni” zmierzą się z reprezentacją Niemiec na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Jakub Błaszczykowski. Ile minut zagra w meczu pożegnalnym? Mecz Polska - Niemcy, 16.06.2023

Początkowo nie wiedzieliśmy zbyt wiele o tym, jak będzie wyglądał ostatni mecz Jakuba Błaszczykowskiego w reprezentacji Polski. Założenie było takie, że Błaszczykowski rozegra podczas spotkania z Niemcami 16 minut.

To jego numer na koszulce w kadrze narodowej, dlatego mamy taki plan - zapowiedział selekcjoner Fernando Santos.

Teraz rąbka tajemnicy ws. występu pomocnika Wisły Kraków uchylił rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski podczas występu w programie Kanału Sportowego.

Kuba dołączy do nas tylko na mecz. Wiemy, że Wisła ma przed sobą mecze barażowe. Te decyzje o tym, w jakim zakresie, w jakim wymiarze Kuba zagra dopiero zapadną w ostatniej chwili. Sam Kuba musi sobie też odpowiedzieć na pytanie ile chciałby zagrać. Pamiętajmy, że miał długi rozbrat z piłką, a mecz z Niemcami to na pewno będzie mecz wymagający. Na pewno wyjdzie w pierwszym składzie. W tej kwestii nie ma wątpliwości – poinformował Jakub Kwiatkowski.

Na zgrupowanie kadry przyjedzie 25 piłkarzy. Jakub Błaszczykowski nie znalazł się wśród powołanych.

W meczach towarzyskich, w odróżnieniu od meczów eliminacyjnych na ławce lub w protokole meczowym może być  26 piłkarzy, więc nie będzie tak, że ktoś będzie musiał usiąść na trybunach. Każdy znajdzie się w protokole meczowym – dodaje rzecznik PZPN.

W programie Kanału Sportowego prowadzący Mateusz Borek dopytywał także o to, czy organizatorzy mogą rozszerzyć zasady rozgrywania meczu o jedną symboliczną zmianę. Chodzi o to, aby nie tracić zmiany sportowej z racji występu Jakuba Błaszczykowskiego.

Niestety, nie ma takiej możliwości. Przepisy są bardzo klarowne i mówią, że w meczach międzypaństwowych może być 15 zawodników na ławce rezerwowych, spośród których maksymalnie sześciu może wejść na boisko. Nie ma od tego żadnych odstępstw – dodał Kwiatkowski.

Cały występ rzecznika prasowego PZPN w Kanale Sportowym można obejrzeć poniżej.

Wielka Parada Smoków 2023 w Krakowie! Nocne Widowisko na Wiśle

Giełda staroci w Rzeszowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE