Matura 2021: znamy wyniki dla Krakowa i Małopolski

2021-07-05 15:15
Matura 2021: znamy wyniki dla Krakowa i Małopolski
Autor: pixabay.com Nauka do egzaminu była w tym roku ciężka z powodu pandemii koronawirusa.

Nie jest źle, ale mogło być lepiej. Wyniki egzaminów maturalnych w Krakowie są według komisji egzaminacyjnej i nauczycieli zadowalające. Przyznają, ze pandemia koronawirusa, a konkretnie nauka zdalna, musiały mieć wpływ na niższe niż przed laty liczby zdanych matur, ale i tak jest lepiej niż rok temu.

Kraków zdał maturę na czwórkę z plusem. Spośród ponad 8400 maturzystów egzamin zdało 81 procent. Maturę z języka polskiego zdało 94, z matematyki 85 a z języka angielskiego 96 procent zdających. Dyrektor Zespołu Szkół numer jeden Beata Śliwa przyznaje, że pandemia miała wpływ na wyniki.

Nauczanie zdalne jednak hamowało tę komunikację, którą można wykonywać na lekcji. Uczniowie jednak uczą się lepiej w grupie no i przede wszystkim też ćwiczenie chociażby pisania do języka polskiego czy obliczania do matematyki no jednak jest inaczej przeprowadzane w klasie - mówi

Potwierdzają to sami zainteresowani. Maturzystki z Krakowa są trochę rozczarowane, bo ze względu na warunki nauki miało być łatwiej, a wyszło jak zwykle.

Niby mieli nam trochę pomóc w tym roku, tak żeby trochę ułatwić te egzaminy a okazało się, że porównując biologię, chemię, WOS i historię to te egzaminy wyglądały dużo trudniej niż te z poprzednich lat - mówi jedna - no ja właśnie byłam trochę załamana jak sobie popatrzyłam na te rozszerzenia w tamtym roku, bo wydaje mi się, że napisałabym je trochę lepiej - dodaje inna.

Niejako tradycyjnie zdawalność matur była wyższa w liceach ogólnokształcących niż w technikach. Szczegółowe wyniki tegorocznych matur można sprawdzić tutaj.

Wyniki krakowskich matur sprawdził nasz reporter Kuba Paduch:
Matura z matematyki. Jak poszło maturzystom z Bydgoszczy?

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Oto pytania! [QUIZ]

Pytanie 1 z 15
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Czy w trakcie prowadzenia pojazdu, wraz z upływem czasu, poprawia się Twoja zdolność dostrzegania znaków i sygnałów drogowych?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE