Małopolska. Matka wiozła dziecko do szkoły. "Wydmuchała" 2 promile alkoholu

2023-03-14 13:31
Matka wiozła dziecko do szkoły. Wydmuchała 2 promile alkoholu
Autor: Pixabay Małopolska. Matka wiozła dziecko do szkoły. "Wydmuchała" 2 promile alkoholu

2 promile alkoholu miała w organizmie 38-letnia oświęcimianka, która odwoziła autem swoje 7-letnie dziecko do szkoły. Dalszą jazdę uniemożliwił jej przypadkowy mężczyzna. Kobieta została zatrzymana przez policjantów – podała we wtorek, 14 marca oświęcimska policja.

Małopolska. Matka wiozła dziecko do szkoły, miała 2 promile alkoholu

Rzecznik komendy powiatowej w Oświęcimiu asp. szt. Małgorzata Jurecka powiedziała, że mężczyzna dostrzegł na parkingu przed jedną z oświęcimskich szkół podstawowych dziwnie zachowującą się kobietę. "Parkując samochód w bramie wjazdowej do szkoły uniemożliwiła wjazd i wyjazd z parkingu. Kiedy do niej podszedł, aby zwrócić uwagę, wyczuł woń alkoholu" – podała. Mężczyzna wezwał policję.

Pod szkołę przyjechał jeden z patroli ruchu drogowego. "Mundurowi przejęli nietrzeźwą. Badanie stanu trzeźwości 38-latki wykazało 2 promile alkoholu. Chwilę wcześniej kobieta do szkoły przywiozła swoje 7-letnie dziecko. Została zatrzymana" – powiedziała Małgorzata Jurecka.

38-latka jest podejrzana o prowadzenie auta w stanie nietrzeźwości. Grozi jej za to do 2 lat więzienia, co najmniej trzyletni zakaz kierowania oraz grzywna do 60 tysięcy złotych.

- Wszczęto również postępowanie w związku z podejrzeniem, iż kierując samochodem w stanie nietrzeźwości naraziła na niebezpieczeństwo małoletnie dziecko, nad którym miała obowiązek opieki. Za to grozi do 5 lat pozbawienia wolności – oznajmiła rzecznik oświęcimskiej policji.

W tych krajach Unii Europejskiej drogi są najbezpieczniejsze. Na którym miejscu jest Polska? [GALERIA]

Joanna Jędrzejczyk: Na razie nie wracam!
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE