Znana marka odzieżowa w tarapatach. Co ze sprzedażą ubrań z tej samej grupy co Zara?

i

Autor: Pixabay Znana marka odzieżowa w tarapatach. Co ze sprzedażą ubrań z tej samej grupy co Zara?

Zakupy

Znana marka odzieżowa w tarapatach. Co ze sprzedażą ubrań z tej samej grupy co Zara?

2023-03-31 15:43

Massimo Dutti - jedna z marek odzieżowego giganta Inditex ma kłopoty finansowe. Oferujący modne ubrania typu casual brand wykazał roczne spadki aż o 9,6%. Być może problemy Massimo Dutti to pokłosie pandemii. Ubrania marki idealnie pasowały do biura, które w dobie pracy zdalnej często świecą pustkami. Pozostaje zatem pytanie, co dalej ze tymi popularnymi i lubianymi głównie przez kobiety sklepami?

Massimo Dutti. Marka odnotowała spadki jako jedyna z grupy odzieżowego giganta

Sklepy Pull&Bear, Bershka, Stradivarius przeważnie odwiedzają młodsi klienci, choć to oczywiście nie reguła. W Zarze czy też Massimo Dutti obok casualowych stylizacji można odnaleźć te bardziej formalne, przeznaczone do pracy - minimalistyczne choć z modowym twistem. Miłośnicy ubrań z Massimo Dutti mogą być zaniepokojeni, gdyż w mediach pojawiły się informacje o kłopotach finansowych marki. Wcześniej dotknęły one również sklepów z Grupy Inditex - Uterque. "W lutym znikną wszystkie sklepy Uterque, także w Polsce, ale marka nie przestanie istnieć", pisała "Rzeczpospolita" w styczniu 2023 roku. Co z Massimo Dutti?

Wygląda na to, że Massimo Dutti, jako jedyna marka z portfolio Inditexu, nie jest w stanie wyjść na prostą po pandemii - donosi „Bloomberg”. 

Massimo Dutti ma kłopoty. Co dalej ze sklepami marki?

Jak wynika z raportu podatkowego Grupy Inditex, wszystkie jej marki oprócz Massimo Dutti oraz Oysho zanotowały wzrost. Co jest przyczyną problemów sklepów z ofertą biznesowego dress codu? Spadki sprzedaży podczas pandemii, a także wojna w Ukrainie, w wyniku której sklepy zawiesiły swoją działalności na rosyjskim rynku, który wcześniej był szczególnie opłacalny dla marki. Polscy klienci nie powinni się na razie obawiać - koncern zamyka tylko te sklepy, które radzą sobie gorzej, a o polskim rynku na razie nie ma szczegółowych informacji.

Justyna Steczkowska zdradza jak wygląda Wielkanoc w jej domu!

QUIZ o Jarosławie Kaczyńskim. Pytania bez tabu nie tylko dla wyborców PiS

Pytanie 1 z 17
Czy Jarosław Kaczyński ma żonę i dzieci?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE