Dawid Kubacki i Marta Kubacka

i

Autor: PAWEL RELIKOWSKI / POLSKA PRESS/Polska Press/East News Dawid Kubacki i Marta Kubacka

sport

Marta Kubacka pokazała blizny po operacji. Zamieściła poruszający wpis!

2023-05-08 11:18

Marta Kubacka po raz pierwszy od wyjścia ze szpitala skomentowała swój stan zdrowia. Podziękowała również wszystkim, którzy się nią opiekowali. Żona skoczka narciarskiego pokazała także zdjęcia blizn po operacji. - Gdyby nie one, mnie na tym świecie już by nie było - napisała Marta Kubacka we wzruszającym wpisie.

Marta Kubacka trafiła do szpitala. Lekarze walczyli o jej życie

Przypomnijmy, 19 marca w mediach pojawiła się informacja, że Dawid Kubacki rezygnuje z dalszej rywalizacji w Pucharze Świata i pilnie wraca do Polski. Okazało się, że jego żona Marta w ciężkim stanie przebywa w szpitalu. Lekarze przez kilka dni walczyli o jej życie. Marta Kubacka miała poważne problemy kardiologiczne. Przeszła zabieg wszczepienia kardiowertera-defiblatora serca. Historia miała szczęśliwy finał. Stan Marty Kubackiej po kilku dniach zaczął szybko się poprawiać. Kobieta wróciła do domu 14 kwietnia. Z implantem żona polskiego skoczka narciarskiego będzie mogła normalnie cieszyć się życiem, choć z pewnymi obostrzeniami.

Marta Kubacka zamieściła w sieci poruszający wpis. Pokazała też blizny po operacji

W niedzielę, 7 maja Marta Kubacka zamieściła na swoim profilu na Instagramie poruszający wpis. Podziękowała w nim m.in. rodzinie oraz lekarzom za opiekę. Zwróciła się również do fanów, którzy się za nią modlili oraz trzymali za nią kciuki. W poście znalazło się też zdjęcie blizn, jakie Marta Kubacka ma po operacji.

Blizny, blizny jedne z nielicznych, które mam na swoim ciele. Prawda jest taka gdyby nie one, mnie na tym świecie już by nie było… Przyczynił się do tego sztab ludzi i ich praca, począwszy od szybkiej reanimacji mnie w domu przez bliskich (bardzo dziękuje), przez cały personel szpitali, w których byłam, a skończywszy na Śląskim Centrum Chorób Serca w Zabrzu. Z całego serca chcę podziękować mojemu kochanemu mężowi Dawidowi, który poświecił całą końcówkę sezonu, aby być ze mną i wspierać mnie w walce z chorobą, kosztem swojej walki o najlepsze miejsce w PŚ. Pamiętaj kochanie, że jeszcze wiele przed Tobą - napisała żona skoczka w poście.

Dziękuje każdej osobie z rodziny, która pomogła nam w tym trudnym czasie w opiece nad naszymi dziećmi. Jeśli to czytacie, to wiedzcie, że jesteście niezastąpieni!! Nie mogę zapomnieć również o żadnej osobie, która modliła się w mojej intencji. Lista osób do wymienienia jest naprawdę bardzo, bardzo długa. Mam nadzieję, że urządzenie, które w sobie mam pomoże mi przeżyć jeszcze wiele wspaniałych chwil z moja rodzina oraz bliskimi. Jeszcze raz wszystkim wielki dzięki!! A teraz zaczynam życie od nowa i skupiam się wyłącznie na przyszłości - czytamy dalej w poście.

Oto partnerki polskich skoczków narciarskich. To one wspierają naszych sportowców!

Tragiczny wypadek w Zalasowej koło Tarnowa. 12 -letnia Lilka została przygnieciona przez metalową bramkę na boisku sportowym
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE