na sygnale

Małopolskie. Czołowe zderzenie w Andrychowie. Sześć osób zostało poszkodowanych

2023-06-03 12:33

Sześć osób zostało poszkodowanych w wyniku czołowego zderzenia dwóch samochodów osobowych, do którego doszło w sobotę rano w Andrychowie na drodze krajowej 52 – podała wadowicka policja. Droga po zdarzeniu była zablokowana. Po godzinie 12.00 udało się ją udrożnić.

Do wypadku doszło około godziny 8.30. Czołowo zderzyły się dwa auta osobowe. Poszkodowanych zostało po trzech podróżnych z obu samochodów.

Na miejscu trwają czynności. Jeden z rannych został przetransportowany do szpitala na pokładzie śmigłowca LPR – podali wadowiccy policjanci.

Jarosław Kowalczyk z Punktu Informacji Drogowej centrali GDDKiA podał, że „52” w rejonie, w którym doszło do wypadku, była zablokowana. Ruch kierowany był na objazd drogami lokalnymi.

Droga krajowa nr 52 od granicy z Czechami w Cieszynie do węzła w Głogoczowie jest jednym z najruchliwszych szlaków na południu Polski. Przebiega m.in. przez Bielsko-Białą, Kęty, Andrychów, Wadowice i Kalwarię Zebrzydowską.

Wielka akcja policji w Krakowie. Interweniowali antyterroryści

Piotr Żyła na zgrupowaniu przed Igrzyskami Europejskimi: Czas wolny? Chodzimy w miasto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE