Małopolskie: dramatyczny wypadek w Ujazdowie. Bus zderzył się z ciągnikiem. Rannych 9 osób, jedna nie żyje

2021-10-19 12:04

Tragiczny wypadek w miejscowości Ujazd (gm. Trzciana) w woj. małopolskim. Bus osobowy przewożący osoby niepełnosprawne zderzył się z ciągnikiem. Dziewięć osób zostało ranny, w tym trzy ciężko. Jedna zmarła na miejscu.

[AKTUALIZACJA]

Z ustaleń policji wynika, że na łuku wąskiej drogi powiatowej fiat ducato zderzył się z przyczepą ciągnika rolniczego. Busem poza kierowcą jechało 13 osób niepełnosprawnych i ich opiekunka. Ranni trafili do szpitali w Bochni, Brzesku, Limanowej i Krakowie. Jak podała policja, kierowcy obu pojazdów: 30-latek prowadzący ciągnik z dwoma przyczepami oraz 65-letni kierowca busa byli trzeźwi, nie odnieśli obrażeń.

Starosta bocheński Adam Korta zapewnił, że zarówno rodzinom osób poszkodowanych, jak i pensjonariuszom Środowiskowego Domu Samopomocy udzielona zostanie w ramach szybkiej interwencji kryzysowej pomoc psychologiczna, jeśli tylko będzie potrzebna.

W akcji ratowniczej uczestniczyło 12 zastępów straży pożarnej – OSP i PSP – w sumie 40 strażaków. Policja wyznaczyła objazdy. Na miejscu były cztery karetki i dwa śmigłowce LPR.

Do zdarzenia doszło rano we wtorek, 19 października na drodze powiatowej z Trzciany do Ujazdu. Jak podaje portal Bochnia112.pl, w miejscowości Ujazd w gminie Trzciana bus osobowy zderzył się z traktorem rolniczym z przyczepą. Bus przewoził 15 osób niepełnosprawnych. Trzy osoby zostały ciężko ranne. Niestety jedna osoba poniosła śmierć na miejscu. Pojazdem podróżowali podopieczni Środowiskowego Domu Samopomocy w Rdzawie.

36-latka spieszyła się do pracy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE