Małopolska: w pudełkach po lodach trzymał... amunicję! A to jeszcze nie wszystko

2020-02-18 7:30 NM
Lody
Autor: Pixaby

W piątek, 14 lutego krakowska policja zatrzymała 32-latka, który w swoim mieszkaniu przechowywał nielegalną amunicję oraz narkotyki. Mężczyzna zgromadzone pociski miał ukryte w pudełkach po lodach.

Policjanci z Wydziału d/w z Przestępczością Narkotykową KMP w Krakowie ustalili, że w jednym z domów w okolicy Kryspinowa może przebywać mężczyzna zajmujący handlem narkotykami. Diler działał nie tylko w sąsiednich miejscowościach, ale także w samym Krakowie.

W miniony piątek funkcjonariusze udali się pod wskazany adres, gdzie doszło do zatrzymania wspomnianego mężczyzny. Policjanci po przeszukaniu wynajmowanego przez niego pokoju znaleźli kilkadziesiąt gramów marihuany oraz niewielką ilość amfetaminy. To jednak nie wszystko. Okazało się, że m.in. w pudełkach po lodach 32-latek trzymał amunicję. W sumie 42. sztuki. Zatrzymany nią posiadał na nie zezwolenia. Trzeba przyznać, że to dość oryginalny pomysł na przechowywanie amunicji.

Amunicja w pudełkach
Autor: Małopolska Policja

Mężczyzna wstępnie usłyszał zarzuty dotyczące posiadania narkotyków oraz posiadania pocisków bez zezwolenia. Grozi mu za to do 10 lat więzienia. Prokurator zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.