Bezpieczna Droga do Szkoły

i

Autor: Kuba Kusy

Małopolska Policja rozpoczyna akcję „Bezpieczna droga do szkoły”

2021-09-02 15:38

W pierwszych dniach nauki, patrole w rejonach szkół, będą przypominać kierowcom, a także pieszym i rowerzystom o konieczności zachowania szczególnej ostrożności przed przejściami dla pieszych i zwracaniu uwagi na najbliższe otoczenie.

W czwartek  mundurowym przed Szkołą Podstawową nr 87 na os. Teatralnym w Nowej Hucie towarzyszyli uczniowie, którzy nagradzali prawidłowo zachowujących się kierowców. 

Akcji "Bezpieczna droga do szkoły" przyglądał się Kuba Kusy:

Propagujemy zasady bezpiecznego poruszania się. Dzieci są najczęściej pieszymi uczestnikami ruchu i muszą być wyedukowane także przez rodziców. Ważne by nie powielać negatywnych zachowań. Często obserwujemy, że dziecko idzie z rodzicem i ten rodzić ciągnie to dziecko na czerwonym świetle, albo przebiegają przez jezdnię w miejscu zupełnie niewidocznym, niedozwolonym. i co rób to dziecko? To dziecko, dla którego rodzic jest autorytetem robi to samo, bo a nóż się uda. A nie zawsze się udaje - mówi Joanna Biel-Radwańska z małopolskiej drogówki. 

Na samej edukacji się nie skończy. Policjanci będą kontrolowali czy kierowcy przestrzegają przepisów o ruchu drogowym, badali trzeźwość i sprawdzali stan autobusów dowożących dzieci do szkół. 

Łukasz Kmita, wojewoda małopolski zapowiada, że ponad 70 przejść dla pieszych w regionie będzie bezpieczniejsze. 

Kilka dni temu przekazałem do Ministerstwa Infrastruktury listę przejść, które mają być dodatkowo oznakowane, oświetlone, powstaną chodniki, a dojścia do szkół zostaną wyposażone w infrastrukturę bezpieczeństwa. Tych przejść będzie łącznie ponad 70 - mówi. 

W ubiegłym roku w całej Małopolsce dzieci padły ofiarą 167 wypadków. 3 z nich były śmiertelne. 

Policjanci rozbili samochodową grupę przestępczą

Czy wiesz, ile czasu dzieci mogą spędzać przed ekranem?

Pytanie 1 z 5
Ile czasu przed ekranem mogą spędzać dzieci do 2 roku życia?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE