Małopolska: Koronawirus w straży pożarnej, strażacy na kwarantannie

2020-07-03 17:14 Amadeusz Calik
Małopolska: Koronawirus w straży pożarnej, strażacy na kwarantannie
Autor: straz.gov.pl

Strażak z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Zakopanem jest zakażony koronawirusem. Mężczyzna w stanie ogólnym dobrym trafił na oddział zakaźny Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Kilkunastu strażaków zostało poddanych obowiązkowej kwarantannie.

Koronawirus w zakopiańskiej straży pożarnej zaatakował po raz drugi. Pierwszy z nich zdiagnozowano 10 dni temu - 23 czerwca. Jeden ze strażaków poczuł się źle i po pracy trafił na badania do szpitala. Medycy zdiagnozowali u niego obecność koronawirusa, co potwierdziły laboratoryjne testy.

Kilkunastu strażaków trafiło wtedy na kwarantannę, która odbywała się na terenie Komendy Powiatowej PSP - każdy ze strażaków przebywał w oddzielnym pomieszczeniu.

Dalsza część artykułu znajduje się pod wideo:

Tak wygląda SOR podczas pandemii koronawirusa

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Jak zaznacza Andrzej Król-Łęgowski, rzecznik prasowy KP PSP w Zakopanem w rozmowie z Gazetą Krakowską, po kilku dniach strażacy w kwarantannie zostali poddani testom, a u jednego z nich wynik wyszedł pozytywnie.

U pozostałych 12 strażaków nie stwierdzono obecności wirusa SARS-CoV-2, jednak nadal pozostają oni na kwarantannie. Za kilka dni mają przejść ponowne testy. Jeśli te okażą się negatywne, obowiązkowa kwarantanna zostanie zakończona.