Wiadomości

W Małopolsce powstanie nowa atrakcja turystyczna. Piękne widoki gwarantowane

2024-02-28 15:28

Taras widokowy na Górze Łopień to nowa atrakcja turystyczna, która powstanie w Małopolsce. Nowocześnie wyglądająca konstrukcja przypominająca molo zostanie wybudowana na terenie gminy Tymbark i będzie pierwszą tego typu w Beskidzie Wyspowym. Platforma z pewnością zadowoli fanów górskich wędrówek i miłośników pięknych widoków. Zobaczcie ją na zdjęciach.

Taras widokowy na górze Łopień. Nowa atrakcja turystyczna w Małopolsce

W ostatnim czasie w Małopolsce powstaje wiele nowych atrakcji turystycznych, które z pewnością będą przyciągać turystów. Ostatnio informowaliśmy o trasie widokowej Sky Walk w Poroninie, która ma zostać otwarta jeszcze w tym roku. Teraz gmina Tymbark poinformowała o swoich planach na rozwój lokalnej turystyki. Mowa o pierwszym w Beskidzie Wyspowym tarasie widokowym. Konstrukcja powstanie na górze Łopień (961 m n.p.m.) w gminie Tymbark. Projekt przypominający molo został przygotowany tak, aby wkomponować się w zbocze i jednocześnie nie zaburzać widoku sylwety z doliny.

Budowa tego obiektu otworzy nowe możliwości rozwoju turystycznego w rejonie Góry Łopień, choćby po przez utworzenie w najbliższej przyszłości ścieżki turystyczno-przyrodniczej oraz górskich ścieżek rowerowych, których początek będzie znajdował się  przy miasteczku ruchu drogowego.  Już dziś można wykorzystać istniejący czarny szlak turystyczny, do komunikacji z nową atrakcją regionu – informuje gmina Tymbark.

W ostatnim czasie miejscowość stawia na rozwój infrastruktury turystycznej, budując m.in. miasteczko rowerowe, ścieżkę rowerową do Podłopienia i Piekiełka oraz tężnię solankową czy park im. Zofii Turskiej.

Debata o Polsce 25.02.2024_2 część