Magdalena K. usłyszała zarzuty. Grozi jej do 15 lat pozbawienia wolności

2020-11-25 19:33
Magdalena K. usłyszała zarzuty
Autor: Małopolska Policja

Kierowanie zorganizowaną grupą przestępczą, przemyt i handel narkotykami oraz składanie fałszywych zeznań - takie zarzuty usłyszała Magdalena K. podejrzana o kierowanie grupą pseudokibiców Cracovii. 32-latka została sprowadzona do Polski ze Słowacji w ubiegły piątek. W środę stanęła przed krakowską prokuraturą.

- Samo przesłuchanie przebiegało spokojnie i trwało dość krótko, ponieważ podejrzana nie przyznała się do stawianych jej zarzutów i skorzystała z prawa do odmowy składania wyjaśnień - mówi prokurator Łukasz Łapczyński.

Magdalena K. była poszukiwana listem gończym od listopada 2018 roku. Udało się ją złapać na terenie Słowacji dopiero pod koniec marca tego roku

- Od początku podejrzewaliśmy, że Magdalena K. przebywa zagranicą i faktycznie ona to miejsce zamieszkania bardzo często zmieniała. Jeden z tropów zaprowadził nas do hotelu na Węgrzech, skąd podejrzana pojechała na Słowację. Do zatrzymania doszło w Zwoleniu przy współpracy ze słowacką policją - mówi Sebastian Gleń z małopolskiej policji.

Magdalenie K. za zarzucane jej przestępstwa grozi do 15 lat więzienia.

Koniec utrudnień na Krakowskiej i moście Piłsudskiego.
Protest taksówkarzy Kraków
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE