Lockdown już przesądzony. Coraz gorsza sytuacja w Małopolsce. Maleje liczba wolnych respiratorów

2021-03-17 12:54
Coraz gorsza sytuacja w Małopolsce. Maleje liczba wolnych respiratorów
Autor: Pixaby Coraz gorsza sytuacja w Małopolsce. Maleje liczba wolnych respiratorów

Sytuacja związana z pandemią koronawirusa w Krakowie i w Małopolsce pogarsza się z dnia na dzień. W środę, 17 marca ministerstwo zdrowia poinformowało o 2050 nowych zakażeniach COVID-19 w naszym regionie. Coraz gorzej przedstawia się też sytuacja z wolnymi łóżkami i respiratorami. Lockdown w całym kraju jest już praktycznie przesądzony.

Koronawirus Kraków i Małopolska. Ile jest zakażeń? Ile osób zmarło?

Ministerstwo zdrowia podało, że w środę, 17 marca w Małopolsce odnotowano aż 2050 nowych zakażeń koronawirusem. W którym powiecie najwięcej? Najgorsza sytuacja jest w Krakowie. Tam zachorowały 272 osoby. Następnie w powiecie wadowickim - 126 zakażeń oraz wielickim - 125 zakażeń. W Małopolsce zmarło też 26 osób. 12 ze względu na COVID-19, a 14 ze powodu współistnienia koronawirusa i innych chorób. Na kwarantannie obecnie znajdują się już 24 949 osoby.

Raport z Anteny 17.03

Koronawirus Kraków i Małopolska. Ile jest wolnych łóżek w szpitalach? Ile respiratorów?

Niestety coraz poważniej wygląda również sytuacja w szpitalach. W całej Małopolsce zostało zaledwie 16 WOLNYCH respiratorów. To o 7 mniej niż dzień wcześniej. W sumie zajętych respiratorów jest już 198. Zajętych jest też 1611 łóżek (o 23 więcej niż poprzedniego dnia), z ogólnej dostępnej puli 2280.

Przypomnijmy, że wojewoda małopolski zdecydował o uruchomieniu szpitala tymczasowego. Ten działanie ma rozpocząć w najbliższy piątek.

Lockdown w całej Polsce? Dziś konferencja ministra zdrowia

Ze względu na rosnącą liczbę zachorowań w całej Polsce prawdopodobnie zostanie wprowadzony lockdown. Decyzja w tej sprawie ma zostać ogłoszona na konferencji ministra zdrowia. Ta odbędzie się dziś (17.03.2021) około godziny 15.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE