Linia tramwajowa do Górki Narodowej gotowa już w wakacje. Zobaczcie zdjęcia z budowy!

2023-02-07 15:38

Budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej to inwestycja, na którą mieszkańcy północnej części Krakowa czekali wiele lat. Sprawny dojazd do centrum bez stania w korkach z pewnością tchnie drugie życie w zatłoczoną dzielnicę. ZIM deklarował, że pojedziemy nią już w wakacje. Zobaczcie, jak wygląda budowa linii!

KST do Górki Narodowej. Kiedy linia zacznie kursować?

Zgodnie z deklaracjami Zarządu Inwestycji Miejskich w Krakowie, większość problemów, które trapiły inwestycję zostało rozwiązanych w minionym roku. Obecny ma być przełomowy, bo w końcu mieszkańcy północnej części Krakowa skorzystają z długo wyczekiwanego tramwaju.

- Termin zakończenia zadania w wakacje tego roku jest jak najbardziej realny - mówi Łukasz Szewczyk, dyrektor ZIM w Krakowie.

Sama linia tramwajowa ma mieć łącznie około 5,5 kilometra długości. W ramach zadania powstaną 23 perony tramwajowe. Z danych Wydziału Spraw Administracyjnych wynika, że w szeroko rozumianym obszarze, przez który przebiega linia zameldowanych jest blisko 18 tysięcy osób.

Dodatkowo pod uwagę należy wziąć osoby mieszkające tam bez meldunku i przyszłych, nowych mieszkańców północy Krakowa.

- Powstaje tu kilkanaście projektów deweloperskich. Miasto chce też zaproponować transport szynowy mieszkańcom gmin ościennych - stąd budowa aż trzech parkingów P+R dla ponad 600 pojazdów – informuje ZIM.

KST ma im zapewnić szybki i sprawny dojazd do centrum, którego brakowało przez wiele lat. Dzięki nowej linii dojedziemy do śródmieścia w około 20 minut.

Zbigniew Raubo ostro po FAME MMA 17: To nie Ferrari, a zdezelowany maluch

QUIZ: Kto zaśpiewał to jako pierwszy?

Pytanie 1 z 15
Wielki hit "You Spin Me Round (Like a Record)" w oryginale wykonał:
QUIZ: Kto zaśpiewał to pierwszy?