Wesela i imprezy rodzinne w strefie żółtej i czerwonej. Ile można zaprosić gości?

2020-10-15 7:23
Wesela z ograniczoną liczbą osób. Zmiany dotyczą wszystkich stref
Autor: Pixaby Wesela z ograniczoną liczbą osób. Ile osób może być na weselu?

Wesela, a koronawirus. Będą zmiany w liczbie osób, które mogą pojawić się na weselach. Zaczną obowiązywać od soboty, 10 października. O zmianach poinformował Minister Zdrowia Adam Niedzielski. Ile osób będzie mogło pojawić się na uroczystości? Dowiecie się na krakow.eska.pl.

Spis treści

  1. Wesela: zmiany ze względu na koronawirusa?
  2. Wesela: nowe obostrzenia w strefach

Wesela: zmiany ze względu na koronawirusa?

Temat wesel coraz regularnie pojawia się w mediach. Wszystko przez wciąż dużą liczbę nowych zachorowań na koronawirusa. Od kilku dni w Polsce sięga on kilku tysięcy dziennie. Przedstawiciele rządu już wcześniej zapowiadali, że istnieje opcja wprowadzenia dodatkowych obostrzeń w poszczególnych strefach. Minister Zdrowia ogłosił, że te będą obowiązywać od soboty, 10 października. Co się zmieni? Przeczytacie w artykule poniżej.

Wesela: nowe obostrzenia w strefach

Nowe obostrzenia obejmą również wesela. Liczba osób na przyjęciach rodzinnych zostanie mocno ograniczona. Co ważne, od 10 października cała Polska znalazła się w strefie żółtej. Nie ma już podziałów na powiaty zielone i niebieskie. Ile więc osób może być na weselu?

  • w strefie żółtej - 75
  • w strefie czerwonej - 50
Otwarcie zrewitalizowanego Placu Świętego Ducha w Krakowie
Posłuchaj o diecie na obniżenie cholesterolu. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE