lotnisko

i

Autor: Pixaby Zniesienie kwarantanny dla osób wracających z zagranicy. Warunkiem szczepie na koronawirusa

Bez kwarantanny po powrocie z zagranicy! Warunek? Musisz się zaszczepić na COVID-19

2020-12-08 10:26

Szczepienie na koronawirusa zwolni nas z obowiązku kwarantanny po powrocie z zagranicy. Taką wiadomość na wtorkowej konferencji przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski. To jednak jeszcze nie wszystko. Będą też dodatkowe benefity. Jakie?

Zniesienie kwarantanny po powrocie z zagranicy. Rząd zapowiada zmiany

We wtorek, 8 grudnia odbyła się konferencja przedstawicieli rządu w sprawie szczepionek na koronawirusa. W czasie jej trwania został przedstawiony projekt narodowej strategii szczepień w Polsce. Te mają rozpocząć się w styczniu. Jednak dokładny termin jest uzależniony od producenta. Jak pierwszy zaszczepieni zostaną:

  • medycy,
  • pracownicy DPS,
  • służby mundurowe
  • osoby starsze
  • pracownicy personelu niemedycznego

Pamiętajmy, że rząd zapewnia, że szczepienia będą bezpieczne, darmowe, dobrowolne i łatwo dostępne. Zapowiedział również pakiet "benefitów" dla osób, które zdecydują się na ten ruch.

Gorąca 20 Radia ESKA - notowanie 04.12.2020

Bez kwarantanny po powrocie z zagranicy. Konieczne jednak szczepienie na koronawirusa

Jednym z tzw. benefitów ma być brak kwarantanny dla osób, które wrócą z zagranicy. Ta wiadomość z pewnością ucieszy wiele osób, który tęsknią za dalekimi podróżami, a jednocześnie po powrocie do kraju nie mogą sobie pozwolić na odbycie kwarantanny. Szczepionka zwiększy także ich bezpieczeństwo i ochroni przez zakażeniem koronawirusem za granicą.

Pojawiały się również informacje na temat zniesienia innych obostrzeń, w tym obowiązku noszenia maseczek przez osoby zaszczepione. Czy zostanie to wprowadzone? Rząd jasno nie wypowiedział się jeszcze w tej sprawie. Więcej piszemy o tym tutaj:

Osoby zaszczepione przeciw COVID-19 będą zwolnione z obostrzeń! Co z maseczkami?

Posłuchaj, czym objawia się różyczka i jak ją leczyć. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE