Samochód

i

Autor: Pixaby

Koronawirus: obowiązek kwarantanny po powrocie do Polski został przedłużony

2020-04-27 8:03

Obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla osób, które wracają do Polski zza granicy, został przedłużony do odwołania. Nadal wstrzymany będzie również międzynarodowy ruch kolejowy - poinformował rząd zmienionym rozporządzeniu, który obowiązuje od niedzieli (26 kwietnia).

Mowa o zmianach w rozporządzeniu Rady Ministrów z 19 kwietnia w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z występowanie stanu epidemii.

Obowiązek dwutygodniowej kwarantanny przedłużony

Obowiązek dwutygodniowej kwarantanny dla osób przekraczających granicę został przedłużony do odwołania. Osoby powracające do Polski udają się do miejsca zamieszkania lub innego wskazanego przez siebie. Muszą przebyć 14-dniową kwarantannę, licząc od dnia następującego po przekroczeniu granicy. Wraz z nimi kwarantannie podlegają osoby, z którymi mieszkają.

Wstrzymanie transportu kolejowego

Międzynarodowy transport kolejowy nadal pozostanie wstrzymany. To zarządzenie również obowiązuje do odwołania. Dotychczas obowiązywało do 26 kwietnia.

Obowiązek zakładania rękawiczek w sklepach: część osób zwolniona

Na mocy tego samego rozporządzenia z obowiązku noszenia jednorazowych rękawiczek w obiektach handlowych i usługowych zwolnione zostały osoby, które nie są w stanie ich samodzielnie zakładać lub zdejmować ze względu na stan zdrowia, zaburzenia rozwoju, czy psychiczne, niepełnosprawności intelektualnej w stopniu umiarkowanych, znacznym lub głębokim. Osoby te muszą mieć przy sobie orzeczenia lub zaświadczenia w tym zakresie.

Osadzone w zakładzie karnym szyją maseczki potrzebującym. Posłuchaj materiału Dominiki Baraniec:
COŚ DOBREGO #11
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE