Kto strzela do klatek schodowych w Nowej Hucie?

2020-02-05 15:40
Kto strzela do klatek schodowych w Nowej Hucie?
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Tak wygląda jedna ze zniszczonych szyb na Osiedlu Centrum E 16.

Pistolet? Karabin? A może po prostu zwykła proca? Na początku tygodnia ktoś podziurawił szyby kilku klatek schodowych na Osiedlu Centrum E w Nowej Hucie. Mieszkańcy boją się, że ktoś strzela do budynków.

Celowy akt wandalizmu czy może głupie żarty? Policja wciąż szuka sprawcy, bądź sprawców zniszczeń jakich doznało kilka klatek schodowych na nowohuckim Osiedlu Centrum E. W nocy z poniedziałku na wtorek 8 szyb w kilku budynkach zostało podziurawionych metalowymi kulkami. Wstępne ustalenia śledczych wykluczają użycie broni palnej.

Ze zgromadzonych przez policjantów informacji na razie można wykluczyć jakoby te kulki mogły pochodzić na przykład z broni pneumatycznej. Bardzo prawdopodobne, że to było urządzenie miotające, na przykład proca, ale będzie to jeszcze dokładnie wyjaśniane i sprawdzane przez policjantów - mówi Posterunkowa Elżbieta Znachowska-Bytnar.

Zniszczenia zauważyli mieszkańcy, którzy zgłosili sprawę administrującej osiedlem Spółdzielni Mieszkaniowej "Budostal". Jej pracowników przesłuchała policja.

Pytali ich o to, czy nie widzieli bądź nie słyszeli czegoś podejrzanego, jakichś odgłosów, hałasów, które mogły mieć miejsce w nocy bądź nad ranem. Policjanci również ustalają świadków zdarzenia oraz zabezpieczają monitoring z tego miejsca - mówi Posterunkowa Znachowska-Bytnar.

Skontaktowaliśmy się ze spółdzielnią, ale z bliżej niejasnych powodów odmówiono nam wywiadu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że mieszkańcy Osiedla nie chcą rozmawiać z mediami w obawie przed zemstą sprawców ataku.

Policja prowadzi dochodzenie pod kątem uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat w więzieniu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE