remont drogi

i

Autor: materiały prasowe

KST do Górki Narodowej: kolejne zmiany w organizacji ruchu. Znika rondo na Mackiewicza

2021-10-04 9:10

W związku z kolejnym etapem prac przy Krakowskim Szybkim Tramwaju do Górki Narodowej mieszkańców północnej części miasta czekają zmiany w organizacji ruchu. Te nastąpią już w poniedziałek, 11 października. Co się zmieni dokładnie?

Do odwołania zmieni się organizacja ruchu w rejonie ronda na ul. Mickiewicza. Od 11 października od godz. 9.00 wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy na ul. Siewnej w kierunku północnym. Objazd do ul. Mackiewicza z wykorzystaniem ul. Górnickiego. Tego dnia dla ruchu kołowego otwarta zostanie za to ul. Pachońskiego – będzie tam możliwy ruch w jednym kierunku od ul. Górnickiego do ul. Mackiewicza.

Od 11 października zmieni się też układ skrzyżowania Mackiewicza – Siewna – Pachońskiego. Rondo będzie działać jako skrzyżowanie z czterema wlotami, gdzie pierwszeństwo będą mieli kierowcy jadący ul. Mackiewicza w kierunku północnym.

Mamy brązową wodę w kranach.

Z kolei na razie nie zmieni się tymczasowa organizacja ruchu na ul. Nad Sudołem. Z uwagi na niesprzyjającą pogodę, wykonawca nie uporał się z wszystkimi pracami, by móc otworzyć dla ruchu tę ulicę już w najbliższych dniach. Stąd wystąpił z wnioskiem o zamknięcie ul. Nad Sudołem do końca października. Do tego czasu zakres robót związanych z budową estakady nad doliną rzeki Sudoł powinien pozwolić na udrożnienie samej ulicy. Należy się jednak spodziewać, że po otwarciu dla ruchu ul. Nad Sudołem rozpocznie się budowa tunelu w ciągu ul. Opolskiej – tu można się spodziewać utrudnień w ruchu.

Źródło: ZIM Kraków

KST do Górki Narodowej: kolejne zmiany w organizacji ruchu

i

Autor: ZIM KST do Górki Narodowej: kolejne zmiany w organizacji ruchu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE