Ksiądz z Białej Podlaskiej nie znęcał się nad 12-latkiem? Sąd uniewinnił katechetę

i

Autor: pexels.pl Ksiądz przyszedł z kolędą do ateisty. Jak wyglądała ich rozmowa?

Ksiądz przyszedł z kolędą do ateisty. Ich rozmowa zaskoczy każdego!

2023-01-10 15:28

Sezon na odwiedzanie przez księży parafian w ich domach, czyli kolędy, trwa. Okazuje się, że czasem spotkanie z duszpasterzem nabiera nieoczekiwanego przebiegu. Tak właśnie było w przypadku wizyty księdza Tomasza Białonia z Archidiecezji Krakowskiej u jednego z mieszkańców - jak się okazało - ateisty. "Jestem niewierzący. Ale możemy pogadać", usłyszał ksiądz. Co stało się dalej? Przeczytajcie w naszym materiale.

Przychodzi ksiądz po kolędzie do ateisty i co słyszy?

Ks. dr Tomasz Białoń na co dzień pełni posługę w Parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Krakowie. Oprócz tego jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych. Jego profile na Facebooku, Twitterze tętnią życiem. Prowadził nawet swój kanał w serwisie YouTube. Ostatnio na swoim facebookowym profilu duchowny umieścił niezwykły wpis dotyczący jednej z wizyt duszpasterskich.

Kolęda. Zapukałem do kolejnych drzwi. Z mieszkania wychylił się młody człowiek w wieku około 20 lat. Zapytałem: „Czy przyjmują Państwo wizytę duszpasterską?”. Odpowiedział na to: „Wie Pan, mieszkam sam, jestem niewierzący. Ale możemy pogadać”. I zaprosił mnie do środka - opisuje ksiądz.

Duchowny opisuje, że nie narzucając się z modlitwą, usiadł we wskazanym miejscu i zaczął rozmawiać z mężczyzną. "To był bardzo szczery dialog", dodał. Okazuje się, że końcówka tej wizyty była zaskoczeniem dla ks. Białonia. Mężczyzna miał bowiem do niego jedną prośbę.  

Niewierzący gospodarz nieśmiało powiedział: „W sumie to... może się ksiądz za mnie pomodlić”. - napisał ks. Tomasz Białoń.

Kolęda. Zapukałem do kolejnych drzwi. Z mieszkania wychylił się młody człowiek w wieku około 20 lat. Zapytałem: „Czy...Opublikowany przez Ks. Tomasz Białoń Czwartek, 5 stycznia 2023
Orszak Trzech Króli w Krakowie 2023

Jak dobrze znasz zagraniczną muzykę rockową lat 60.? - QUIZ dla fanów kultowych brzmień

Pytanie 1 z 10
W którym roku ukazał się debiutancki album Boba Dylana?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE