Krakowskie MPO daje drugie życie starym meblom

2021-06-10 16:20 KK
Krakowska Meblarnia
Autor: Kuba Kusy

W ramach utworzonej przy Lamusowni Krakowskiej Meblarni, pracownicy naprawiają pozostawione przez mieszkańców lekko uszkodzone szafy, stoliki czy nawet łóżka.

Krakowska Meblarnia wpisuje się w coraz powszechniejszy nurt "zero wist". MPO liczy, że dzięki funkcjonowaniu warsztatu gros mebli zamiast być przerabianych na paliwo trafi do nowych domów. O szczegółach mówi Piotr Odorczuk, rzecznik Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania. 

Jeżeli nasi pracownicy po wstępnej ocenie stwierdzą, że da się naprawić taki mebel, to trafi on do stolarni, gdzie w miarę naszych możliwości jest przywracany do życia, a następnie zostanie wystawiony na aukcji internetowej, na której mieszkańcy będą mogli go kupić - wyjaśnia. 

Dochody z aukcji zostaną przeznaczone między innymi na prowadzone przez MPO programy edukacyjne.

Jan Czech, stolarz Krakowskiej Meblarni tłumaczy, że meble nie są poddawane gruntownej renowacji. 

Krakowska Meblarnia
Autor: Kuba Kusy

Wymienimy zawias, okleinę, wyczyścimy czy pomalujemy. To takie nadawanie drugiego życia meblom. Ale jeżeli trafiłyby się meble antyczne, to spróbowalibyśmy podjąć się renowacji - zapewnia. 

Niepotrzebne meble można pozostawiać w zlokalizowanym na terenie Lamusowni, przeznaczonym specjalnie do tego celu pomarańczowym kontenerze. 

Grób policjantki, która zabiła siebie i dziecko