Muzeum Narodowe w Krakowie

i

Autor: mnk.pl

Już nie tylko muzeum i teatr. COVID-19 potwierdzono też w Krakowskim Biurze Festiwalowym

2020-06-16 9:45

Rośnie liczba zarażonych koronawirusem w Muzeum Narodowym w Krakowie. Obecnie chorych jest już 14 pracowników z działu technicznego. Nie mieli oni kontaktu ze zwiedzającymi. Podobne problemy mają inne krakowskie instytucje kultury. COVID-19 potwierdzono także w Krakowskim Biurze Festiwalowym oraz Teatrze Słowackiego.

O potwierdzonych przypadkach koronawirusa w Muzeum Narodowym informowaliśmy w minionym tygodniu. Wtedy zakażenie COVID-10 wykryto u sześciu osób. Z biegiem dni ta liczba zaczęła rosnąć. Obecnie koronawirusa potwierdzono u 11 osób.

- Większość zarażonych przechodzi koronawirusa bezobjawowo. Jeszcze lepsza wiadomość jest taka, że 51 osób ma negatywny wynik testu. Oczywiście cały czas wykonujemy kolejne badania, a sanepid wyznacza następnych pracowników - mówi Katarzyna Bik z Muzeum Narodowego.

Muzeum Narodowe nie jest jedyną instytucją kultury w Krakowie, w której pojawił się koronawirus. W Krakowskim Biurze Festiwalowym obecnie jedna osoba jest zarażona, a ośmiu pracowników przebywa na kwarantannie. 

- Zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że prędzej czy później do takiej sytuacji dojdzie, dlatego nie skończyliśmy pracować w trybie zdalnym. Mamy hybrydowy system pracy, który jest super szczelnym systemem, dlatego jest całkowicie bezpiecznie, nie przewidujemy kolejnych zarażonych - mówi Izabela Helbin z KBF-u.

Na Covid-19 zachorował też jeden z pracowników Teatru Słowackiego. Osoby, które miały z nim kontakt czekają na wyniki testów. Mimo tej sytuacji teatr nie zamierza zmieniać planów repertuarowych.

Rusza kampania promocyjna "Kraków. Nieodkryty". Posłuchaj materiału Łukasz Miłoszewskiego:
Nowy przystanek PKP Kraków-Bronowice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE