Krakowskie Biuro Festiwalowe. Jakie są plany na kolejne lata?

2022-12-02 0:11
KBF
Autor: Ula Bienia

Inkubator zrównoważonej kultury. To nowa strategia Krakowskiego Biura Festiwalowego na najbliższe trzy lata. Oprócz organizacji flagowych wydarzeń takich jak Festiwal Muzyki Filmowej czy Wianki, dyrekcja zapowiada wejście na rynek biznesu i badania trendów w kulturze.

Przez ostatni rok w Krakowskim Biurze Festiwalowym zaszło sporo zmian. W październiku zespół przywitał nową dyrektorkę. Stanowisko objęła Carolina Pietyra. W związku z przekazaniem części zadań do spółki Kraków5020, KBF musiało przeorganizować swoją pracę. Mimo, że to spółka zarządza teraz Centrum Kongresowym ICE, punktami InfoKraków czy Pawilonem Wyspiańskiego, organizatorzy chcą realizować swoją ideę zrównoważnonego rozwoju. 

- Pierwsza najważniejsza zmiana to współpraca i partnerstwo, żeby to wszystko nabrało kształtu i było bardziej usystematyzowane. Chcemy, aby KBF poza festiwalami, które każdy ma w sercu, był także rozpoznawalną instytucją za wkład w rozwój branży i twórców - mówi Carolina Pietyra, Dyrektorka Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Organizatorzy chcą, aby wydarzenia kulturalne były tworzone zarówno dla każdego, jak i dla bardziej wymagających odbiorców. Będą to koncerty czy spotkania literackie. Na razie KBF chce pozostać przy znanych Krakowianom cyklach. 

- Jest wiele wydarzeń, z których zrezygnowaliśmy. To są takie wydarzenia, że wiemy, że ktoś robi to lepiej niż my. Tworzenie nowych bytów nie zawsze jest rozwiązaniem. Czasami trzeba przemyśleć na nowo to, co już mamy i ewentualnie poszerzyć o nowych odbiorców - dodaje Pietyra.

Pracownicy Krakowskiego Biura Festiwalowego mają nadzieję, że niebawem zaczną spotykać się z mieszkańcami w nowej przestrzeni na Wesołej. Najbliższym, dużym festiwalem będzie Misteria Paschalia. 

Tłumy na jarmarku świątecznym w Krakowie

QUIZ. Ptaki czy ssaki? Potrafisz rozróżnić te zwierzęta? Orły zdobędą minimum 8/10

Pytanie 1 z 10
Pierwsze pytanie. Kapturnik morski to...
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE