Krakowscy seniorzy apelują: "przestrzegajmy wszyscy obostrzeń. To sprawa życia i śmierci"

2021-03-30 17:21
Krakowscy seniorzy apelują: przestrzegajmy wszyscy obostrzeń. To sprawa życia i śmierci
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Przewodniczący Rady Krakowskich Seniorów Antoni Wiatr.

"Mówimy to jako seniorzy, ale sprawa dotyczy nas wszystkich". Rada Krakowskich Seniorów wystosowała apel aby wszyscy przestrzegali obostrzeń sanitarnych. Jak podkreślają członkowie Rady, wszyscy obecnie już mają znajomych i bliskich, którzy albo ciężko przebyli COVID-19, albo obecnie z nim walczą w szpitalu, albo tę walkę już przegrali.

Najbardziej zagrożona COVID-em grupa wiekowa prosi o przestrzeganie obostrzeń. Rada Krakowskich Seniorów apeluje do wszystkich mieszkańców miasta, by nosili maseczki, zachowywali dystans społeczny i nie wychodzili z domów bez potrzeby. Seniorzy może i są najbardziej zagrożeni koronawirusem, ale sprawa dotyczy nas wszystkich.

Uznaliśmy, że jest celowe zwrócić się do wszystkich mieszkańców o to, by mieć jakiś wspólny front odnośnie tej niepoważnej dezaprobaty dla przestrzegania obostrzeń. To wynika często może z niechlujstwa, czy ewentualnie z wygody, czy jakiejś dziwnej filozofii nie noszenia masek - podkreśla Przewodniczący Rady Antoni Wiatr.

Członkowie Rady wielokrotnie spotykali się z sytuacjami, kiedy młodzi ludzie nie nosili maseczek i na zwrócenie uwagi reagowali agresywnie. Krakowscy seniorzy są takim zachowaniem oburzeni.

Młodzi chyba są bardziej beztroscy i nie przewidują następstw więc dlatego luźno podchodzą, ale źle robią - mówi nam jedna Pani - sądzę, że to są ludzie, którzy nie wiedzą co może ich spotkać. Są tylko pewni siebie, że na pewno nic im się nie stanie, a to jest bardzo ciężka sprawa - dodaje inna Pani.

Tylko we wtorek w Małopolsce przybyło prawie 1700 nowych zakażeń koronawirusem. Ponad 720 w samym Krakowie.

Z krakowskimi seniorami rozmawiał nasz reporter Kuba Paduch:
Seniorzy w Toruniu czekają na rejestrację do szczepień
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE