Krakowscy radni zapowiadają rezolucję w sprawie piłkarzy Hutnika. Co dalej z klubem?

2020-05-19 14:17 Łukasz Miłoszewski
Hutnik Kraków trenuje na swoim boisku
Autor: Zygmunt Put Hutnik Kraków

Hutnik Kraków przed wybuchem pandemii znajdował się na pierwszym miejscu jednej z grup w III lidze. Sytuację zmieniło przedwczesne zakończenie sezonu. Decyzją Lubelskiego Związku Piłki Nożnej, który zarządza rozgrywkami, dotychczas drugi w tabeli Motor Lublin uplasował się na pierwszym miejscu i uzyskał awans do II ligi.

- Regulamin mówi, że przy równej liczbie punktów decyduje bezpośrednie starcie, które my wygraliśmy. Trzeba sobie zadać pytanie co się zmieniło w ciągu tygodnia, że nagle tabela zostaje wywrócona do góry nogami. Nie można też wykluczyć, że zadziałały prywatne interesy. Prezes Lubelskiego Związku Piłki Nożnej jest byłym trenerem, piłkarzem, a także członkiem Rady Nadzorczej Motoru Lublin - tłumaczy Artur Trębacz, prezes Hutnika Kraków

Opinie prawne dotyczące regulaminu rozgrywek sporządzone w czterech kancelariach pokazują, że rację w tym sporze mają władze Hutnika Kraków. W związku z tym radni chcą, aby prezes PZPN oraz minister sportu wyjaśnili sprawę.

- Będziemy czekać na reakcje obu instytucji, liczymy, że pomogą wyjść z tej patologicznej sytuacji. Teraz się to przytrafiło Hutnikowi, ale jutro to może dotknąć każdy inny krakowski klub, dlatego zdecydowanie trzeba pokazać brak zgody - mówi radny Dominik Homa.

Rezolucja w sprawie Hutnika Kraków trafi pod jutrzejsze obrady Rady Miasta.

Posłuchaj o flatulencji czyli nadmiernej produkcji gazów. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Na krakowskim rynku znów można usiąść w kawiarni

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.