Krakowscy Pogromcy Bazgrołów wracają do akcji!

2021-09-28 16:33
Bazgroły
Autor: Kuba Kusy

Po przerwie spowodowanej pandemią, krakowscy Pogromcy Bazgrołów powracają na ulice miasta. Na swój celownik wzięli zapaskudzoną pseudograffiti elewację Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 5, na osiedlu Oświecenia, gdzie uczniowie wespół z policjantami i strażnikami miejskimi wymalowali najdłuższą w Krakowie, bo studwudziestometrową flagę Polski.

Zdaniem Doroty Kalety, dyrektor placówki, jej szkoła była jedną z najbardziej narażonych na działalność wandali.  

Posłuchaj materiału Kuby Kusego o kolejnej akcji Pogromców Bazgrołów:

Niestety mamy to nieszczęście, że znajdujemy się na linii - mówiąc w cudzysłowie - wpływów Cracovii i Wisły i po każdym meczu, po derbach, po różnych zawieruchach my obrywamy - mówi. 

Waldemar Domański, szef Pogromców Bazgrołów i Zespołu zadaniowego ds. Ograniczenia Bazgrołów w Krakowie wandali nazywa bardzo dosadnie.

Graficiarz, to często artysta a "obszczymurek" to taki człowiek, który zostawia ślady po sobie, często niezbyt piękne, więc takie określenie bardzo tu pasuje. Ta szkoła była przez nich nękana, oni zostawiali po sobie słowne i nie tylko ekskrementy. Dlatego przystępujemy do usuwania tego bałaganu graficznego i wymalujemy najdłuższą, bo 120-metrową flagę Polski - mówi. 

Bazgroły
Autor: Kuba Kusy

Uczniowie akcją Pogromców Bazgrołów byli zachwyceni. 

W zasadzie nie ma ściany, która nie byłaby pomalowana bazgrołami. Trochę się ich przez lata uzbierało. Sporo pracy przed nami, cała szkoła do pomalowania, ludzie niszczą, a szkoda. Fajnie, bo można się wymigać od lekcji, ale też fajnie będzie zobaczyć, za kilka lat to, że zostało coś z tego naszego malowania - mówią. 

Według danych Pogromców Bazgrołów, za pieniądze przeznaczane na usuwanie pseudograffiti w całym kraju, można by kupić kilka myśliwców F-16. 

Mama Kamila chce najsurowszej kary dla właściciela psów, które zagryzły jej dziecko

Quiz. Pomidorowa bitwa i mieszkanie ze zwłokami. Z jakiego kraju pochodzą te zwyczaje?

Pytanie 1 z 10
La Tomatina, czyli słynna bitwa pomidorowa odbywa się w:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE