Krakowianie domagają się większej liczby wybiegów dla psów

2020-08-13 17:47
Pierwszy psi wybieg w Kurdwanowie jeszcze w tym roku. ZZM niedługo wyłoni wykonawcę
Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA Psiaki potrzebują się wybiegać by zachować spokój i radość życia. Kontakt z innymi psami jest też dla nich konieczny do prawidłowego rozwoju.

W tegorocznym Budżecie Obywatelskim mieszkańcy złożyli aż 14 projektów zakładających powstanie takich obiektów. Niestety żadna z tych propozycji nie zyskała akceptacji urzędników. Powodem są liczne braki formalne, większość z projektów nie była zgodna z planami zagospodarowania przestrzennego.

- Jeśli plan miejscowy okazuje się blokadą to dodatkowo pojawia się problem uchwały krajobrazowej, która zakazuje nam grodzenia przestrzeni. Dodatkowo mieliśmy negatywne opinie projektów od Wód Polskich oraz wojewódzkiej konserwator zabytków - tłumaczy Katarzyna Przyjemska-Grzesik z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Do końca roku powstaną trzy nowe wybiegi dla psów. Są to między innymi projekty zgłoszone w ubiegłych edycjach Budżetu Obywatelskiego. To, że takich obiektów nadal brakuje w Krakowie wykazał ranking portalu otodom.pl. Wśród największych polskich miast Kraków zaprezentował się jako jedno z najbardziej nieatrakcyjnych dla właścicieli czworonogów.

- Najsłabiej w tegorocznym rankingu krakowskich dzielnic wypadło Stare Miasto oraz Łagiewniki-Borek Fałęcki, gdzie właściciele psów ewidentnie mają gorsze warunki do spędzania czasu z czworonogami na świeżym powietrzu - mówi Jarosław Krawczyk, przedstawiciel portalu otodom.pl

Koszt powstania jednego nowoczesnego wybiegu dla psów może sięgać nawet 400 tysięcy złotych.

Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie odbędą się. Mówi Zuzanna Oettingen, komisarz krakowskich Targów Książki:
Kraków solidarny z Białorusią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE