Kraków: zmiana organizacji ruchu w związku z budową odcinka S7

i

Autor: Pixabay Kraków: zmiana organizacji ruchu w związku z budową odcinka S7

Kraków: zmiana organizacji ruchu w związku z budową odcinka S7

2022-09-22 12:16

Od czwartku, 22 września obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na połączeniu drogi ekspresowej S7 i ul. Ujastek Mogilski w Krakowie. Ruch wyjazdowy z Nowej Huty został przesunięty na odcinku około 100 metrów na nowo wybudowaną jezdnię w pasie rozdziału, a następnie przekierowany na drogę S7.

Jak poinformowała rzeczniczka krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Iwona Mikrut, ruch wyjazdowy z Nowej Huty został przesunięty na odcinku około 100 metrów na nowo wybudowaną jezdnię w pasie rozdziału, a następnie przekierowany na drogę S7. W obu kierunkach obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

Tymczasowa organizacja ruchu w tym rejonie związana jest z połączeniem budowanego odcinka drogi ekspresowej z istniejącą trasą S7. Zadanie dotyczy odcinka S7 od węzła Widoma (bez węzła - powstaje on w ramach budowy odcinka Szczepanowice – Widoma) do włączenia do węzła Kraków Nowa Huta o długości 18,3 km. Inwestycja przebiega po mocno zurbanizowanych terenach Krakowa, w związku z czym jest kosztowna i skomplikowana pod względem technicznym. Na trasie powstaną m.in. cztery węzły drogowe, w tym jeden tzw. zintegrowany, a także wiele innych obiektów inżynieryjnych. Zgodnie z harmonogramem budowa ma się zakończyć w 2024 roku.

Justyna Steczkowska szczerze o swojej emeryturze!

QUIZ odkryj mroczne sekrety Twojej duszy

Pytanie 1 z 8
Jaka faza księżyca jest dla Ciebie najpiękniejsza?