Kraków: Zarząd Zieleni Miejskiej wyremontuje dwór w Wadowie zgodnie z wizją mieszkańców

2020-03-10 8:20
Wizualizacje odnowionego dworu w Wadowie
Autor: Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie Wizualizacje odnowionego dworu w Wadowie

XIX-wieczny zapomniany pałac odzyska swój blask. Mowa o dworze Badenich w Wadowie, który zostanie wreszcie wyremontowany. Miasto zrezygnowało z pomysłu przekazania budynku komercyjnemu operatorowi.

Zabezpieczyliśmy fundusze na przeprowadzenie prac we własnym zakresie. Finalną funkcję jeszcze będziemy ustalać, bo tutaj prawdopodobnie mamy do czynienia z obiektem, którym Zarząd Zieleni Miejskiej nie będzie zażądał po zakończonym remoncie. Najprawdopodobniej powstanie tam coś na wzór ośrodka kultury - mówi Łukasz Pawlik z Zarządu Zieleni Miejskiej.

Kompletny projekt odnowienia dworu w Wadowie będzie gotowy do końca przyszłego roku. Na remont miasto wyda około 9 milionów złotych.

Budynek jest w rękach miasta od 2017 roku. Początkowo miasto planowało wyremontować dwór we współpracy z komercyjną firmą, tworząc tam na przykład obiekt gastronomiczny. Tej wizji mocno sprzeciwiła się lokalna społeczność, która wreszcie doczekała się szczęśliwego końca sprawy.

Są to pieniądze podzielone na poszczególne lata. Przygotowanie całej inwestycji i wykonanie niezbędnych prac, będzie kosztować pół miliona złotych w tym i przyszłym roku. Natomiast w 2022 roku są to 2 miliony, a rok później aż 6 milionów złotych na realizację tego zadania - dodaje Łukasz Pawlik.

Dwór w Wadowie ma zostać oddany do użytku w 2023 roku.

Nowy dąb posadzony w Krakowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE