WIADOMOŚCI

Nowe informacje ws. 4-latka, który utonął w studni w Zabierzowie. Będzie kontrola kuratorium

2023-10-01 12:33

Są nowe informacje w sprawie 4-letniego Marka, który utonął w studni na terenie przedszkola w Zabierzowie. W toku śledztwa okazało się, że studnia była zabezpieczona przegniłą paździerzową płytą, która prawdopodobnie załamała się pod ciężarem chłopca. Głos w sprawie zabrała także kuratorka Barbara Nowak. Zapowiedziała kontrolę placówki.

Zabierzów. Nowe informacje ws. utonięcia 4-latka w studni

Tragedia na terenie przedszkola w Zabierzowie miała miejsce w czwartek, 28 września. Wówczas 4-letni Marek podczas zabawy wpadł do głębokiej studni i mimo długiej reanimacji, jego życia nie udało się uratować. Sprawę bada Prokuratura Rejonowa Kraków - Prądnik Biały. Dochodzenie w tej sprawie jest prowadzone pod kątem nieumyślnego spowodowania śmierci. Śledczy zabezpieczyli teren placówki. W piątek, 29 września została przeprowadzona sekcja zwłok dziecka. Nieoficjalne wyniki mają potwierdzać, że dziecko utonęło, jednak oficjalne szczegóły w tej sprawie nie są przekazywane, ze względu na dobro rodziny 4-latka.

Zabierzów. Studnia, do której wpadło dziecko, była zabezpieczona gnijącą płytą paździerzową

Śledczy przekazali, że studnia, do której wpadło dziecko miała głębokość pięciu metrów i do połowy była wypełniona wodą. Reporterom RMF24 udało się ustalić, że miała ona być zabezpieczona jedynie płytą paździerzową, która w dodatku była przegniła i z tego powodu nie utrzymała ciężaru 4-latka. W czasie, kiedy doszło do tragedii, na terenie placówki miało bawić się niemal 60 dzieci, pilnowanych przez dwie przedszkolanki. Zniknięcie chłopca miało być zauważone dopiero po kilkunastu minutach, a ze studni wyciągnięto dziecko po około pół godziny.

QUIZ. Wisława Szymborska 27 lat temu dostała Nagrodę Nobla. Co ma wspólnego z Korą i Sanah?

Pytanie 1 z 10
Która polska wokalistka zasłynęła ostatnio piosenką z tekstem wiersza Wisławy Szymborkiej "Nic dwa razy"?

Barbara Nowak zapowiada kontrolę przedszkola z kuratorium

Kontrole placówki zapowiedziała małopolska kuratorka oświaty Barbara Nowak. W rozmowie z Wirtualną Polską przekazała, że łączy się w bólu z rodziną zmarłego dziecka i nie potrafi wyobrazić sobie, co muszą czuć rodzice, którzy posłali synka do przedszkola, gdzie powinien być bezpieczny.

— Straszny ból, nie wyobrażam sobie, że ktoś posyła dziecko do przedszkola, wierząc, że będzie bezpieczne i nagle słyszy, że utonęło w studni. Niewyobrażalna tragedia — powiedziała Wiertualne Polsce Barbara Nowak, małopolska kuratorka oświaty.

W tym miejscu w Kościele Mariackim straszy? Dawniej odbywała się tam ostatnia spowiedź morderców:

Policja o wypadku na placu zabaw w przedszkolu w Zabierzowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE