Strefa Czystego Transportu

i

Autor: Krakow.pl Strefa Czystego Transportu

Kraków wzorem dla innych miast. Łódź chce uczyć się od nas jak dbać o środowisko

2022-10-16 14:05

Łódź chce się uczyć od Krakowa jak dbać o miasto. Propozycja władz o utworzeniu pierwszej w Polsce Strefy Czystego Transportu zyskuje coraz większe grono zwolenników. W zeszły piątek odbyło się posiedzenie komitetu samorządowego z udziałem wiceprezydenta Łodzi.

W zeszły piątek w magistracie odbyło dziewiąte posiedzenie komitetu samorządowego przy Polskim Stowarzyszeniu Paliw Alternatywnych. Kraków nieprzypadkowo był gospodarzem spotkania. Tematem były prace Krakowa nad utworzeniem na terenie całego miasta Strefy Czystego Transportu, pierwszej w Polsce. Śladem Krakowa chcą podążać inne samorządy, w tym Wrocław i Łódź.

To, z czego można czerpać, jeśli chodzi o Kraków to zapisy w uchwale, które mówią choćby o tym, że obejmuje się całe miasto. To jest ogromna wartość, ponieważ nie ma rozróżnienia na części miasta, tylko całe miasto jest na równych zasadach. Kolejne elementy to progresywność i progresja, która następuje - mówi Adam Wieczorek, wiceprezydent Łodzi.

W ubiegłą środę odbyło się pierwsze czytanie projektu uchwały o wprowadzeniu Strefy Czystego Transportu. Na sesji rady miasta radni sugerowali ujednolicenie jej zapisu dla wszystkich miast w Polsce.

Mówiliśmy także o dyskusji, która na Radzie Miasta miała miejsce. Omawialiśmy te mankamenty, które w uchwale mogły się pojawić i które należy usunąć, dzięki poprawkom prezydenta, tak, aby ta uchwała była jak najbardziej doskonała - dodaje Andrzej Kulig, wiceprezydent Krakowa.

W całej Europie funkcjonuje ponad 300 takich stref. Krakowska Strefa Czystego Transportu ma zacząć obowiązywać w połowie 2024 roku.

QUIZ PRL. Zabawy i zabawki w PRL-u. Każdy to kiedyś znał!

Pytanie 1 z 10
Szkiełko” potrzebne do gry w klasy było:
Tak się kończy łamanie przepisów. W dwa dni zarobiła 3800 zł mandatu! [WIDEO]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE