Uniwersytet Jagielloński

i

Autor: Kuba Paduch, Radio ESKA

Kraków: W kolejnym semestrze studenci będą kontynuować naukę w formie zdalnej

2021-01-15 21:36

Studenci z Krakowa przygotowują się do zbliżającej się wielkimi krokami sesji zimowej. Egzaminy już kolejny raz odbędą się w sposób zdalny. Do tej formy studenci będą musieli się powoli przyzwyczaić.

- Organizacja semestru letniego będzie podobna, jak w kończącym się semestrze zimowym. To znaczy większość zajęć nadal będzie odbywała się w formie zdalnej. Wyjątkiem będą zajęcia praktyczne i laboratoryjne, które nie mogą zostać zorganizowane w formie internetowej - mówi Adrian Ochalik z Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Kłęby dymu nad Krakowem! Pożar na ul. Malborskiej

Na prowadzenie zajęć w sposób hybrydowy decydują się wszystkie krakowskie uczelnie. Jednak szansa na powrót do sali wykładowej, podobnie jak w kończącym się semestrze, spotka nieliczną grupę studentów.

- W tym semestrze utrzymujemy stacjonarnie tylko 4% ogółu zajęć, dotyczą one głównie ćwiczeń związanych z dziedzinami sztuki. Chcielibyśmy utrzymać także możliwość zorganizowania stacjonarnie zajęć sekcji sportowych, oczywiście z zachowanie zasad reżimu sanitarnego - mówi Dorota Rojek-Koryzna z Uniwersytetu Pedagogicznego.

Kraków jako drugi największy ośrodek akademicki w kraju może się pochwalić liczbą około 130 tysięcy studentów.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Krakowskie uczelnie przygotowują się do kolejnego semestru w formie zdalnej:

Typowe teksty rodziców. Na pewno nie raz je słyszałeś! Potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 16
Nie siedź na betonie, bo dostaniesz...