Kraków: Tłumy na lotnisku w Balicach. Małopolanie wracają masowo z Wielkiej Brytanii

2020-12-21 16:36 ŁM
Kraków Balice
Autor: Jamal 2/ Wikimedia Commons Kraków: spóźnili się na samolot. Wtargnęli na płytę lotniska i chcieli dogonić pojazd

Do Krakowa przyleciało dziś blisko 3 tysiące pasażerów z Wielkiej Brytanii. W związku z pojawieniem się nowego szczepu koronawiursa na wyspach ruch lotniczy z Wielką Brytanią zostanie wstrzymany o północy. Dla wielu Małopolan dzisiaj była ostatnia okazja na powrót do domu na święta.

Łącznie lotnisko w Balicach przyjęło 16 samolotów z Wielkiej Brytanii. Są to połączenia między innymi z Liverpoolu, Londynu i Manchesteru.

Wigilia dla bezdomnych i potrzebujących w Krakowie

- Mieliśmy bilety na jutro rano, ale udało nam się przełożyć na dzisiaj. Samolot był prawie pełen. Zdążyliśmy chyba na ostatni lot, który w ogóle się odbędzie. Reszta będzie uziemiona na wyspach, trudno się spodziewać co tam się będzie działo, najważniejsze jednak, że nam udało się wrócić do domu - mówiła grupa pasażerów wracająca z Londynu. 

Podróżni podkreślają, że sytuacja w Wielkiej Brytanii w związku z wykryciem nowego szczepu koronawirusa jest spokojna. - Większą panikę z tym związaną da się odczuć w Polsce niż na wyspach - dodaje jedna z osób wracających z Manchesteru 

Minister Zdrowia Adam Niedzielski wydał dyspozycję Głównemu Inspektoratowi Sanitarnemu by wykonywać testy na koronawirusa każdej osobie wracającej z Wielkiej Brytanii, która zgłosi się do lokalnego sanepidu. 

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Posłuchaj co na lotnisku mówili pasażerowie wracający do Krakowa z Wielkiej Brytanii: