Kraków: szykuje się drogowy armagedon! Uzbrójcie się w cierpliwość, bo potrwa całe wakacje

i

Autor: Google Street View

Kraków: szykuje się drogowy armagedon! Uzbrójcie się w cierpliwość, bo potrwa całe wakacje

2020-06-16 12:24

Nie mamy dobrych wiadomości dla kierowców. W poniedziałek, 22 czerwca rozpocznie się pierwszy etap remontu wiaduktu na ul. Zakopiańskiej (nad autostradą A4 i linią kolejową). Czekają nas zmiany w organizacji ruchu.

Utrudnienia czekają przede wszystkim kierowców, którzy będą zjeżdżać z A4 od strony Wieliczki w kierunku Zakopanego. Utrudnienia na wspomnianym odcinku potrwają aż trzy miesiące. Koszt to 1,750 mln zł.

Pracami objęte zostaną trzy przęsła – wzmocnione zostaną również belki nośne. Początek remontu zaplanowano na godz. 8.00 w poniedziałek, 22 czerwca. Zjazd z autostrady A4 w kierunku Zakopanego zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Objazd poprowadzony będzie przez węzeł Kraków-Skawina. Ruch w ciągu ul. Zakopiańskiej pozostanie bez zmian.

W poniedziałek rusza remont wiaduktu na ul. Zakopiańskiej

i

Autor: Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Jak czytamy na stronie urzędu, roboty mają być prowadzone przez całą dobę. W związku z tym:

  • w godzinach: 5.00-21.00 na jezdni północnej autostrady A4 dostępny będzie jeden pas do jazdy w kierunku Katowic, natomiast na jezdni południowej autostrady A4 dostępny będzie jeden pas do jazdy w stronę Katowic oraz dwa pasy w kierunku Rzeszowa.
  • w godzinach: 21.00-5.00 jezdnia północna autostrady będzie całkowicie zamknięta. Ruch prowadzony zostanie jezdnią południową: jeden pas w kierunku Katowic i dwa w kierunku Rzeszowa.

Zmiana organizacji ruchu obejmie odcinek około 3 km. Przerzucenie ruchu nastąpi na wysokości ul. Kąpielowej.

Posłuchaj o transfuzji krwi lub preparatów krwiopochodnych. To materiał z cyklu DOBRZE POSŁUCHAĆ. Podcasty z poradami.
Nowy przystanek PKP Kraków-Bronowice
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE