Sprzątanie śmieci na Klinach

i

Autor: Ula Bienia

Kraków świętował Międzynarodowy Dzień Ziemi! Mieszkańcy wysprzątali swoje dzielnice

2022-04-24 23:03

22 i 23 kwietnia Kraków obchodził Międzynarodowy Dzień Ziemi. Z tej okazji w mieście odbyły się różne warsztaty dla dzieci i dorosłych. Mieszkańcy postanowili także posprzątać śmieci w swoich dzielnicach. Teraz czystsze są między innymi Kliny Zacisze.

Ekologiczne warsztaty odbywały się głównie w sobotę 23 kwietnia. Krakowianie wzięli udział w wykładach o marnowaniu żywności oraz w zajęciach wyplatania doniczek. Organizowali także akcje zbierania śmieci w swoich dzielnicach. Opady wysprzątano między innymi na osiedlu Kliny Zacisze. 

"Przyjdź z Rodziną i Sąsiadem. Sprzątać Kliny wspólnie damy radę" to akcja zainicjowana przez członków społeczności "Zielone Kliny" oraz "Lepsze Kliny". Odpady zostały zebrane między innymi: przy pętli Pod Fortem, w lasku przy ulicy Korpala oraz na terenie osiedla Harmonia. Pełne worki ze śmieciami odbierze w poniedziałek MPO w Krakowie. 

- Pomagamy bardzo dużo, aby Ziemia była zdrowa. Znalazłam już dziwnego patyka oraz kilka puszek. W workach mamy już sporo pamiątek po Sylwestrze, fajerwerki i trochę butelek - mówią mieszkańcy osiedla Kliny Zacisze. 

Kliny Zacisze to niejedyne miejsce, gdzie zbierano śmieci. Krakowianie wysprzątali także Podgórze oraz Nową Hutę. 

Park rzeczny Białucha przy ul. Celarowskiej 23. Nowe miejsce na mapie Krakowa

QUIZ. Kultowe polskie seriale z lat 90. Ile z nich pamiętasz? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 15
Jak nazywał się lek, nad którym pracowali bohaterowie pierwszej polskiej telenoweli "W labiryncie"?
Quiz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE