Kraków sprzeda akcje Cracovii

2023-01-26 7:40
Stadion Cracovii
Autor: P.K.

Kraków sprzeda akcje Cracovii - postanowili miejscy radni. Ponad siedemdziesiąt trzy tysiące akcji wyceniono na niemal dwadzieścia siedem milionów złotych. Początkowo wydawało się, że miasto nie dostanie takich pieniędzy.

Chodzi o to, że Comarch, większościowy udziałowiec „Pasów”, zapowiedział, że weźmie udział dopiero w drugim przetargu. Jeśli w pierwszym postępowaniu nie znajdzie się chętny i do tego dojdzie, miasto miało obniżyć cenę o nawet dziesięć procent - i na taką oszczędność liczyła spółka Janusza Filipiaka. Po poprawce jednego z radnych ta możliwość została zablokowana. „Kraków potrzebuje tych pieniędzy” - przekonuje Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta do spraw sportu.

Myśl, która długie lata dojrzewała. Teraz nabiera realnych kształtów. Nie bierze się to z niczego. Mamy przykłady Wrocławia czy Kielc, gdzie miasta są mocno zaangażowane w działalność klubu, w przypadku Śląska Wrocław nawet miasto jest większościowym udziałowcem, i mają z tego powodu poważne problemy - przede wszystkim finansowe.

Włodzimierz Pietrus, radny z Prawa i Sprawiedliwości, zauważa, że niektóre zapisy w uchwale wyglądają „niepokojąco”.

Poznaliśmy autopoprawkę prezydenta, która zmienia element, który wygląda banalnie, ale może być istotny. Chodzi o to, że drugi przetarg ma się odbyć nie po 30 dniach, tylko po 7 dniach. I trochę to wygląda jak ustawka. Dla nas jest to niepokojące, że dochodzi do takich sytuacji.

Za sprzedaniem miejskiego pakietu akcji Cracovii głosowało trzydziestu pięciu radnych. Dwóch było przeciw, jeden się wstrzymał.

Czy Polacy wspierają WOŚP? Sonda #EwelinaPyta

QUIZ: Gwiazdy polskiego sportu w PRL-u. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 10
Podejrzewano, że Irena Kirszenstein-Szewińska naprawdę była:
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE